Poznaliśmy grupy w fazie Play-In letniej edycji EU Masters 2022. Dzięki koszykom wszystkie są zbalansowane, aczkolwiek najmocniej wygląda zbiór B, w którym gra Illuminar Gaming. Ciekawe będzie również starcie GW vs BSO w zbiorze C.

EU Masters Summer 2022 rusza już w środę, a jeszcze dziś rano grupy nie zostały nawet rozlosowane. Natomiast na całe szczęście doczekaliśmy się i zespoły poznały swoich rywali na prestiżowym turnieju. Faza Play-In standardowo jest podzielona na fazę grupową i baraże o awans do main eventu. W ten sposób z 16 drużyn tylko cztery dostaną się do niego, a całkiem mocnych drużyn na papierze jest więcej, więc będzie się działo. Ostatnią edycję EU Masters wygrało Karmine Corp. Na tej jednak Rekkles i spółka nawet się nie pojawią, gdyż zaliczyli porażkę na GameWard w play-offach LFL.

Polskich fanów z pewnością najbardziej interesują losy w pełni polskiej drużyny, czyli Illuminar Gaming. IHG niestety trafiło do najmocniejszej ze wszystkich grup. Rywalami biało-czerwonych są Vitality.Bee, For The Win i Entropiq. Najbardziej z tej trójki wyróżniają się oczywiście Pszczółki z JacTroll'em na czele. VITB to zdecydowanie największy faworyt fazy Play-In i każda pojedyncza przegrana przez nich mapa będzie zaskoczeniem. Natomiast trzeba uważać również na EIQ, ponieważ jest to czeski superteam z takim graczami, jak Robocop i denyk. Za to FTW wygląda najgorzej, aczkolwiek grają tam zawodnicy, którzy na poprzednich edycjach EUM urywali mapy faworytom.

Całkiem solidnie prezentują się również zbiory C i D. W tym pierwszym najciekawiej zapowiada się rywalizacja GameWard i BISONS ECLUB o awans z pierwszego miejsca. Natomiast w drugim pierwsze miejsce powinno zająć SK Gaming Prime, a zaciętą walkę możemy zobaczyć o awans z drugiego. Team Phantasma, eSuba i aNc Outplayed to drużyny o podobnym poziomie i wszystkie trzy uważam, że są w stanie urwać mapę SKP, ale i przegrać z pozostałymi dwiema ekipami. Za to w grupie A ciężko stwierdzić, co się będzie działo. Na papierze faworytem powinno być JDXL, jednak brytyjska formacja w ostatnim czasie ma wielki kryzys formy. Ponadto Anorthosis Famagusta Esports pokazywała się świetnie na greckiej scenie i myślę, że może zaskoczyć. A Crvena zvezda i KRC Genk Esports raczej za wiele nie ugrają.