W dobie koronawirusa międzyregionalne rozgrywki w League of Legends są trudne do zrealizowania, niemniej jednak o taki ruch pokusił się Riot, który domniemanie ma zorganizować niedługo wydarzenie, w którym udział wezmą zespoły z Chin i Korei Płd.

O domniemanym turnieju donosi kenzi, jeden z bardziej renomowanych dziennikarzy z dalekowschodniej sceny League of Legends. Według niego wydarzenie odbędzie się przed startem letnich splitów koreańskiej i chińskiej ligi. Data startu LPL nie jest jeszcze znana, jednakże możemy być już pewni dnia, którego wystartuje LCK, a jest nim 17 czerwca. Stąd też międzynarodowego starcia online możemy spodziewać się na początku przyszłego miesiąca, chociaż nieznane są jeszcze żadne szczegóły dotyczące drużyn, formatu i ewentualnej puli nagród.

Niedługo po tweecie kenziego, podobna informacja pojawiła się na koreańskim portalu fomos. Według niego, rywalizacja pomiędzy chińskimi a koreańskimi zespołami ma zastąpić lukę, wywołaną brakiem Mid-Season Invitational w tym roku, co jest spowodowane globalną epidemią koronawirusa. Jeżeli do danego turnieju faktycznie dojdzie, to bardziej będzie przypominał azjatyckie Rift Rivals, z wyłączeniem poszczególnych regionów, niżeli MSI. Nie ma co jednak zbytnio narzekać – każde międzyregionalne starcie w tym okresie z pewnością będzie ciekawe do śledzenia, a potencjalne T1 przeciwko JD Gaming na serwerze z pewnością rozpali publiczność online.