Minionej nocy Riot Games zapowiedziało nowy turniej pomiędzy dwoma regionami. W ramach Mid-Season Cup zmierzą się najlepsze zespoły z Korei Południowej oraz Chin.

Już 28 maja po cztery najlepsze drużyny z wiosennych splitów LPL oraz LCK zmierzą się w specjalnym turnieju Mid-Season Cup. Rywalizacja zapowiada się niezwykle emocjonująco, albowiem wspomniane regiony były dominantami światowej sceny League of Legends – Korea Południowa posiada największą ilość trofeów mistrzostw świata, zaś do Chin wspomniany tytuł należy przez ostatnie dwa lata.

LPL reprezentować będą drużyny JD Gaming, Top Esports, FunPlus Phoenix oraz Invictus Gaming. Po stronie Korei wystąpią zaś T1, Gen.G, DragonX oraz DAMWON Gaming. Co warto jednak zaznaczyć, mecze z udziałem wspomnianych formacji zostaną rozegrane w pełni online. Organziator zadeklarował możliwość zapewnienia stałego połączenia pomiędzy LoL Park w Seulu i szanghajską LPL Areną – miejscami, z których grać będą zawodnicy – o opóźnieniu nieprzekraczającym 40 MS. Areny, w których przebywać będą gracze, zostaną zamknięte dla publiczności.

Co więcej, nie jest to pierwszy event, który odbędzie się w okienku zazwyczaj przewidzianym na Mid-Season Invitational. O kolejnych wydarzeniach mamy się dowiedzieć w przeciągu nadchodzących tygodni.