Turnieje promocyjne na scenie europejskich lig regionalnych ruszyły pełną parą. A w nich udział bierze wielu reprezentantów Polski. Z głównych regionów najlepiej spisali się Zamulek oraz Raxxo, którzy wraz ze swoimi ekipami bronią się przed spadkiem.

Już w pierwszym meczu turnieju promocyjnego w lidze hiszpańskiej byliśmy świadkami polsko-polskiego starcia. UCAM Tokiers z Zamulkiem zwyciężyło 3-1 w spotkaniu przeciwko CASE Esports, gdzie gra R4VEN. Pierwsze dwie mapy były wyrównane, aczkolwiek w dwóch ostatnich zobaczyliśmy pełną kontrolę w wykonaniu broniącego się przed spadkiem zespołu. W drugim zaś spotkaniu doszło do niemałego zaskoczenia, gdyż Guasones wygrało 3-1 z MAD Lions Madrid. A to oznacze, że akademia Lwów jest już o krok od spadku. W najbliższy poniedziałek odbędzie się mecz CASE vs MADM.

Za to we Francji obyło się bez zaskoczeń. Mirage Elyandra z Raxxo na pokładzie wygrała 3-0 z IZI Dream, gdzie gra Roison. Natomiast na pojedynczych mapach nie było widać aż takiej przepaści, jakiej można było się spodziewać. W końcu skład ME na papierze jest o wiele lepszy. W drugim zaś spotkaniu Team Oplon zwyciężyło 3-1 z Team MCES. Tam również nie było widać aż takiej przepaści pomiędzy drużynami, aczkolwiek decydowały detale oraz chyba po prostu doświadczenie. W pierwszym meczu drabinki przegranych MCES pokonało 3-1 IZI Dream, więc Roison odpadł z rywalizacji. A już za tydzień wszystko będzie jasne.

Niestety nie udało się również Herthcie Berlin, gdzie gra Matisław. Formacja przegrała 1-3 z WAVE Esports i zagra z przegranym z meczu WAVE vs No Need Org o awans do Prime League. Za to dobre wieści przypływają z Grecji, ponieważ tam na pewno awansuje dwójka Polaków. To za sprawą tego, że w każdej drużynie gra lub trenuje ktoś z naszej ojczyzny. W finale spotkają się Gamespace MCE WillTheScout'a oraz Wild Panthers, gdzie występuje trilan. Natomiast odpadło już Team Refuse, trenowane przez Tuck'a, a szansę na awans zachowało Pentagon Maze z QKIm na midzie.