Takiej zmiany chyba nie spodziewał się nikt. Royal Never Give Up po wygranym MSI 2022 nie staje w miejscu, a Bilibili Gaming w to wchodzi. Formacje zamieniły się toplanerami. Bin zagra w BLG, a Breathe zobaczymy w barwach RNG.

Royal Never Give Up ma za sobą znakomity split. Legendarna chińska formacja zwyciężyła wszystkie mecze w play-offach Lol Pro League. Chociaż nie było łatwo, gdyż Ming i spóła pokonywali rywali dwukrotnie 3-2 i raz 3-1. Natomiast na Mid-Season Invitational znów pokazali się ze świetnej strony. RNG wygrało fazę zasadniczą z rekordem 8-2, a w finale rozprawiło się 3-2 z T1.

Po takich występach nikt nie spodziewał się żadnych zmian. Tymczasem Royal Never Give Up zdecydowało się na zamianę toplanerów z Blilibili Gaming. Do aktualnych mistrzów LPL doszedł Breathe, a szeregi BLG zasilił Bin. Co ciekawe taką koncepcję RNG miało już przed startem tego sezonu, jednak wyszło inaczej. Natomiast Bin z pewnością się spisał. Już wcześniej był topowym światowym zawodnikiem na swojej roli, a zasłynął genialnym występem na mistrzostwach świata 2020. Za to w barwach Royal zawsze był stabilnym punktem i na MSI 2022 również się pokazał z bardzo dobrej strony. Tym bardziej ciekawi jak będzie się prezentować Royal Never Give Up latem tego roku. Jeśli rzeczywiście mieli wcześniej taki zamysł, to mogą być nie do zatrzymania.

Breathe zaś jest trochę mniej doświadczony. 21-letni toplaner już w Oh My God był najsilniejszym punktem. A w 2021 roku dostał szansę gry w Team WE. Tam nie udało się jednak dotrzeć do czołowej czwórki chińskiej ligi, choć on sam pokazywał się solidnie. Za to ostatni split spędził w Bilibili Gaming i jego zespół zajął 7-8 miejsce w LPL. Jest to średni wynik, gdyż oczekiwania wobec składu były nieco większe. Jednak uważam, że z Bin'em Bilibili Gaming może zawalczyć o Worldsy. Warto też wspomnieć, że ekipę opuścił Uzi, który i tak pełnił funkcję rezerwowego. Letni split Lol Pro League rusza już 10 czerwca.