Po aż jedenastu dniach zapełnionych starciami BO1 w końcu przyszedł ten moment. Czas na fazę pucharową, czyli półfinały i finał w formacie BO5. Cztery zdecydowanie najlepsze zespoły tego turnieju będą walczyć o triumf, puchar i wielkie pieniądze!

  • Piątek 15:00 🇨🇳 Royal Never Give Up vs 🇭🇰 PSG Talon

Początek turnieju dla RNG był wręcz idealny. Mistrzowie LPL nie mieli sobie równych, gdyż wygrali 12 z 12 pierwszych swoich meczów. To by oznaczało, że są znacznym faworytem do zwycięstwa w tym półfinale. Jednak pierwszą drużyną, która przełamała impas Chińczyków było PSG Talon. Potem Royal Never Give zaliczyło jeszcze porażki z Cloud9 i MAD Lions, a ich gra wyglądała gorzej. Natomiast w przypadku drużyny z Hongkongu sytuacja wygląda nieco inaczej, ponieważ początek był dla nich średni. A z każdym kolejnym dniem grają coraz lepiej i uważam, że nie ma co ich skreślać.

Mimo to może nie znacznym, ale wciąż faworytem jest RNG. Chińskie zespoły od lat radzą sobie bardzo dobrze na międzynarodowych turniejach. Za to PCS jest aktualnie uważany za piątą lub nawet szóstą ligą świata, jeśli liczyć Wietnam. W dodatku PSG Talon przyjechało z zastępcą na pozycji strzelca. Tylko że warto wspomnieć o fakcie historycznym, Invictus Gaming w starciu na Team Liquid dwa lata temu na MSI również było faworytem. Także może tutaj też zobaczymy sensację, mniejszą niż wtedy, gdyż IG było mistrzem świata, ale sensację.

  • Sobota 15:00 🇰🇷 DWG KIA vs 🇪🇺 MAD Lions

W drugim spotkaniu półfinałowym zmierzą się zespoły, które miały i gorsze i lepsze momenty na tym turnieju. DK co prawda wygrało fazę zasadniczą, lecz przegrało dwukrotnie z RNG, a do tego w każdej z czterech gier na Cloud9 miało problemy. Koreańscy mistrzowie świata zdecydowanie nie są tak mocni, jak rok temu. Za to MAD Lions jest pozytywnym zaskoczeniem MSI 2021. Bardzo dużo osób w społeczności League of Legends przed startem Mid-Season Invitational skreślało MAD Lions. Za to Lwy w świetnym stylu wygrały grupę w pierwszej fazie, a w drugiej również pokazywały się z dobrej strony.

Faworytem jest oczywiście DWG KIA. Jednak nie z uwagi na ogólny występ na MSI, a na bezpośrednie spotkania. W nich DK dwukrotnie pokazało się dużo lepiej i z łatwością zwyciężyło. Widać, że nie leżą MAD Lions, ale Europejczycy nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa. Ja bym ich nie skreślał, ponieważ jak zagrają od początku do końca swoją grę, bez głupich błędów, to mogą wygrać z każdym.

Finał odbędzie się w niedzielę o 15:00 i zwycięzca poza chwałą i pucharem zgarnie 75 tysięcy dolarów.