Mark Yetter, główny designer gameplay'u w Riot Games, podzielił się na Twitterze planowanymi na kolejny patch 10.16 zmianami. Czego możemy się spodziewać? Przede wszystkim masy nerfów oraz buffów.

Scruffy podkreślił w najnowszym wpisie, że planowana łatka ma zostać używana podczas play-offów letnich edycji lig na całym świecie. Na podstawie faz pucharowych Riot ma następnie ocenić, co trzeba będzie poprawić na Worldsy, zakładając oczywiście, że się odbędą. Trudno sobie jednak wyobrazić kalendarz League of Legends bez Mistrzostw Świata, a najnowsze plotki donoszą o zorganizowaniu ich w zamkniętym hotelu. Patrząc na globalną sytuację związaną z pandemią koronawirusa, będziemy raczej zadowoleni z jakiegokolwiek formatu rozgrywek.

Przechodząc jednak do samego patcha, Yetter jak zwykle jedynie zarysował nadchodzące zmiany, tak jak robi to co dwa tygodnie. Stąd też nie możemy stwierdzić, czego się konkretnie spodziewać. Wiemy jednak, że osłabieni zostaną tacy bohaterowie jak Volibear, Syndra, Sett czy Ashe, które podbijają ostatnio drabinkę solo queue, jak i profesjonalną rozgrywkę. Jeżeli natomiast chodzi o wzmocnienia, to może się ich spodziewać sporo postaci zazwyczaj wybieranych na środkową alejkę, ale nie tylko. Mowa tutaj między innymi o Ziggsie, Akali, Veigarze czy Yasuo czy Miss Fortune. Na Summoner's Rift pojawi się także Yone.