Kolejne wielkie odejście w tym okienku transferowym stało się faktem. Xiaohu po ponad sześciu latach spędzonych w Royal Never Give Up, odchodzi z organizacji. Nowym domem dla środkowego będzie Weibo Gaming.

Xiaohu to żywa legenda Royal Never Give Up. Chiński środkowy grał w formacji od połowy 2015 roku. A już w 2016 roku zwyciężył w LPL i jeździł na międzynarodowe turnieje. Na Mid-Season Invitational RNG zajęło wtedy 3-4 miejsce, a na Worldsach dotarło do ćwierćfinału. Za to w 2017 roku Xiaohu i spółka dostali się do półfinału najważniejszego turnieju w LoL'owym kalendarzu. Później udało im się jeszcze wygrać MSI 2018 i dwa razy z rzędu pojechać na Mistrzostwa Świata. Natomiast 2020 rok był dla RNG najbardziej kryzysowy w historii.

Mimo to Xiaohu pozostał w drużynie i już w sezonie 2021 poprowadził ją do wygrania Mid-Season Invitational. Po tym RNG tak jak w 2018 roku było stawiane jako faworyt do wygrania Worldsów, aczkolwiek znów skończyło się na ćwierćfinale. A w tym roku wydarzyło się to trzeci raz w niedługiej historii. Royal Never Give Up zwyciężyło MSI 2022, a latem odpadło w ćwierćfinale Worldsów. Natomiast takie powtórki są rozczarowujące, więc formacja postanowiła według doniesień przeprowadzić gruntowną przebudowę składu. Jej pierwszą ofiarą jest zaś Xiaohu, a mówi się również o odejściu Weia, GALI i Minga.

24-letni środkowy na całe szczęście szybko znalazł nowy dom i wczoraj dołączył do Weibo Gaming. Tam zaś cele mogą być podobne, gdyż WBG chcę się odbudować po niezbyt udanym roku. Formacja przejęła Suning oraz ich skład, dodając do niego TheShy'a, a z taką ekipą celuje się w awans na Worldsy. Do tego jednak nawet nie było blisko, więc teraz szykują jeszcze lepszy skład, by podbić LoL Pro League. Oby Xiaohu dalej mógł rywalizować o ścisłą czołówkę rodzimej sceny.