Skład X7 Esports na sezon 2022 w NLC z pewnością na każdym robi spore wrażenie. W zespole grają między innymi Kasing, a także były mistrz świata, czyli Haru. Jednak są również polskie wątki w drużynie.

To, że liga francuska oraz hiszpańska będą mocne, już wiemy. Jednak w ostatnich dniach zbroi się również niemieckie Prime League i liga północna, czyli NLC. W tej drugiej zobaczymy X7 Esports z potężnym składem. Co ciekawe brytyjska organizacja swoją przygodę z esportowym League of Legends rozpoczęła dopiero w tym roku od samego początku. Najpierw awansowała do ligi brytyjskiego, a potem wywalczyła awans do NLC, w którym zadebiutuje już za kilka tygodni.

A skład naprawdę robi wrażenie. Na górnej alei zobaczymy Jaegera, którego możecie kojarzyć z gry pod pseudonimem Smittyj. Niemiec występował wcześniej w EU CS, EU LCS, NA LCS, LFL i reprezentował takie formacje jak: Dignitas, H2k-Gaming, FC Schalke 04 Esports, czy też GamersOrigin. A ostatni sezon spędził w bartwach S2V Esports w LVP, gdzie lekko mówiąc, nie poszło im za dobrze. Jednak jeszcze głośniejszym nickiem w X7 jest Haru. W końcu Koreańczyk jest mistrzem świata z 2017 roku. Co prawda pełnił wtedy rolę rezerwowego junglera, ale tytułu nie można mu odbierać. Natomiast ostatni split spędził on w Kaos Latin Gamers i zajął odległe siódme miejsce w LLA.

Nie gorzej prezentuje się reszta składu. Na środku zagra kolejny koreański zawodnik. Temp, gdyż o nim mowa ma za sobą epizody w bbq olivers oraz Hanwha Life Esports. A ostatnio wrócił do profesjonalnej gry po ponad roku przerwy i wraz z Team AZE awansował do LLA. Jednak przy tylu weteranach sceny przydał, by się też ktoś mniej zaprawiony w boju. Na pozycji strzelca występować będzie Nata. Młodziutki Duńczyk zaczął swoją przygodę z esportem w 2020 roku i jeszcze nie miał okazji się sprawdzić w mocnej drużynie. A współtworzył dolną aleję będzie z KaSingiem, którego nikomu nie trzeba przedstawiać. Brytyjczyk gra profesjonalnie od około dziewięciu lat, a ostatnio wrócił do osiągania sukcesów, ponieważ wygrał ligę hiszpańską oraz Iberian Cup.

Ciekawy jest również sztab trenerski. W nim najważniejszą rolę objął Nias, który na czas ostatniej letniej edycji EU Masters trenował AGO Rogue i było widać poprawę w ich grze. Wspomoże go Stefan, czyli jak dotąd serbski jungler, który ostatnio występował w K1CK. A analitykiem będzie Devilpiotr znany z prowadzenia statystyk na temat itemizacji na swoim twitterze.

Pełny skład X7 Esports na sezon 2022 prezentuje się tak:

  • 🇩🇪 Lennart „Jaeger” Warkus
  • 🇰🇷 Kang „⁠Haru⁠” Min-seung
  • 🇰🇷 Kang „⁠Tempt” Myung-gu
  • 🇩🇰 Nataniel „⁠Nata” Fikrisellasie Asrat
  • 🇬🇧 Raymond „⁠KaSing” Tsang
  • 🇧🇪 Nias „⁠Nias” Vanwalleghem (Główny Trener)
  • 🇷🇸 Stefan „⁠Stefan⁠” Nikolić (Trener Strategiczny)
  • 🇵🇱 Piotr „⁠Devilpiotr” Zaborowski (Analityk)