Cóż to był za finał! Overused pewnie pokonuje Illuminar Honor Gaming w wielkim finale x-kom Clash. Zgarniają w ten sposób 25 tysięcy złotych.

Na taki finał warto było czekać. W swoim ostatnim oficjalnym meczu Illuminar Honor Gaming uległo zwycięzcom ESPORT NOW 2016, jednak po raz kolejny zasiało wątpliwość, czy aby na pewno dobrym pomysłem jest zakończenie współpracy. Wicemistrzowie Polski wystąpili w składzie zawierającym samych obcokrajowców, jednak nie przeszkodziło im to w wygranej podczas turnieju x-kom Clash 2016.

Na samym początku zdziwić mogło wielu bardzo ciekawe zagranie ze strony Remigiusza „Overpow” Puscha, który zdecydował się na wybór Blitzcranka na środkową aleję. Wbrew pozorom okazało się to być bardzo dobre posunięcie ze strony midlanera iHG, ponieważ dość szybko udało mu się uzyskać ogromną przewagę nad Luką „Lukezy” Trumbiciem. Pomimo agresywnego początku Overused, to Illuminar Honor Gaming zdecydowało się na agresywniejszą grę. Ostatecznie jednak to drużyna Paula „Kanani” Kananiego przejęła inicjatywę, dzięki czemu udało im się przejąć barona oraz ostatecznie wykończyć rywali.

W drugiej grze nie zostaliśmy zaskoczeni żadnym wyborem postaci. Pierwsza krew natomiast została przelana została nieco szybciej niż w poprzedniej. Juš „crownie” Marušič wraz ze swoim supportem wpadli w Patryka „Mystiques” Piórkowskiego, co pozwoliło na zdobycie pierwsze zabójstwo w tej grze. Trudno wskazać drużynę, która była tą prowadzącą grę. Obie ekipy miały swoje momenty, choć to Overused sprawiało wrażenie o wiele bardziej zgranej i pewnej siebie. Grali o wiele bardziej agresywnie, co opłaciło się przede wszystkim podczas zabijania smoków. Przechwycenie barona oraz wygrana ostatecznego teamfightu pozwoliły na zdobycie drugiego punktu w tym starciu, a ostatecznie wygranie finału i zgarnięcie dwudziestu pięciu tysięcy złotych.