Team ROCCAT remisuje z H2k-Gaming w meczu otwierającym EU LCS 2016 Summer Split. Zupełnie nowa formuła w europejskich rozgrywkach pokazała, że wielokrotnie możemy się zaskoczyć w trakcie tego splitu.

Nikt nie spodziewał się, że Team ROCCAT po tak gruntownych zmianach będzie w stanie dorównać poziomem pretendentom do tytułu najlepszej europejskiej drużyny lata. H2k-Gaming natomiast dokonało jednej zmiany w zespole, która była konieczna ze względu na odejście Konstantinosa „FORG1VEN” Tzortziou do Origen. W jego miejsce pojawił się Aleš „Freeze” Kněžínek, poprzednio gracz m.in. Renegades oraz Copenhagen Wolves.

W pierwszym spotkaniu obejrzeliśmy idealny pokaz umiejętności zawodników Team ROCCAT. Mimo ogromnej straty na samym początku, udało im się wyrównać przewagę w złocie. Bardzo dobrze potrafili odnaleźć się w trakcie walk drużynowych, które zadecydowały o zdobyciu pierwszego punktu przez ekipę Karima „Aïrwaks” Benghalii.

Drugie starcie przyniosło nam zupełnie inne widowisko. Już sam początek pokazał nam, że H2k nie zamierza popełnić tych samych błędów. Wybory takich postaci jak Ekko czy Lucian tylko udowadniają tę tezę. Ogromna strata nie była możliwa do odrobienia, przez co Team ROCCAT musiało uznać wyższość czwartej drużyny poprzedniego splitu.

Trudno jest znaleźć powód dlaczego gra ekipy Marcina „Jankos” Jankowskiego zmieniła się o sto osiemdziesiąt stopni. Prawdopodobnie taktyka obrana przed pierwszym meczem nie była odpowiednia dla postaci wybranych przez zawodników H2k-Gaming.