Kolejny raz G2.Esports spisuje się powyżej oczekiwań. Drużyna prowadzona przez Joeya „YoungBuck” Steltenpoola zmiażdżyła fnatic w półfinale EU LCS Playoffs.

Spotkanie zapowiadane jako pojedynek najlepszych midlanerów w Europie przyniosło nam niesamowite widowisko. Zawodnicy G2.Esports po raz kolejny udowodnili, że są drużyną, która śmiało może konkurować z najlepszymi na świecie. Komunikacja między nimi była kluczowa w walce o finał w Rotterdamie.

Fnatic grało bardzo ostrożnie w trakcie początkowej fazy gry. Nie śpieszyli się, unikali jakichkolwiek możliwych błędów. Z czasem jednak zaczęły pojawiać się problemy w postaci braku zgrania pomiędzy zawodnikami. Kilkukrotnie gracze byli łapani przez przeciwników, co gwarantowało im większą przewagę w złocie.

W wywiadzie pomeczowym Luka „Perkz” Perkovic oraz Mateusz „Kikis” Szkudlarek wypowiedzieli się o drużynie, meczu oraz o finale, w którym zagrają przeciwko Origen.

Luka „Perkz” Perkovic: Pierwsza gra poszła zgodnie z planem. Druga natomiast zupełnie nie poszła po naszej myśli. Później zdecydowaliśmy się na kilka zmian, które przyniosły nam zwycięstwo. Wyjazd do Rotterdamu będzie niesamowite wydarzenie w moim życiu, nie mogę się doczekać.

Mateusz „Kikis” Szkudlarek: W trakcie gry Gamsu popełnił kilka błędów indywidualnych. Uważam go jednak za fenomenalnego gracza. Wydaje mi się, że Ekko wcale nie jest tak dobrym wyborem na górną linię jak myślą inni ludzie. Po przyjściu do zespołu wiedziałem, że ta drużyna ma ogromny potencjał. Mamy niesamowitych graczy, jesteśmy silni, nie mamy problemów z komunikacją. Umiemy zgrać się w odpowiednim stopniu. Przez ostatni czas bardzo poprawiliśmy swoją grę.

Zawodnikiem spotkania wybrany został Glenn „Hybrid” Doornenbal, który pełni rolę supporta w G2.Esports. Jedynie w przegranej grze numer dwa zaprezentował się poniżej swojego poziomu. Nie miało to jednak wpływu na ogólną ocenę tego zawodnika, którego śmiało można zaliczyć do grona najlepszych supportów Europy.

W finale G2.Esports zmierzy się z Origen, który odbędzie się 17 kwietnia o godzinie 17:00. Mecz o trzecie miejsce pomiędzy fnatic a H2k-Gaming zaplanowany został na 16 kwietnia na tą samą godzinę.