W artykule o Humanoidzie we Fnatic pisaliśmy o szalonym okienku transferowym w LEC. Natomiast tego, co się działo w LPL nie przebije nic. Największe legendy chińskiej sceny zmieniały formacje, a niedługo będziemy mogli zobaczyć pierwsze efekty tej szufli.

LoL Pro League od wielu lat zachwyca poziomem, a imponować może również to, że znajduje się tam aż 17 zespołów. Ostatnie mistrzostwo zdobywały Royal Never Give Up i EDward Gaming, czyli dwie najbardziej legendarne formacje. Natomiast w przyszłym sezonie szykuje się jeszcze bardziej zaciekła rywalizacja. Obie wspomniane drużyny dalej mają bardzo mocne składy. A solidnie prezentują się też: LNG Esports, Top Esports, Weibo Gaming, Victory Five, JD Gaming i Bilibili Gaming. Także ciężko wskazać, kto awansuje na Woldsy, a co dopiero, kto zdobędzie mistrzostwo. Zwłaszcza że trzeba się liczyć z tym, że ktoś poza wymienionymi ekipami również zaskoczy.

Liga chińska wystartuje już 10 stycznia i rozpocznie ją mecz Oh My God kontra TT, który odbędzie się o 10:00 naszego czasu. Także nie będzie fajerwerków na start, ale za to w drugim spotkaniu pierwszego dnia RNG podejmie FPX. A już dzień później o 10:00 JD Gaming zmierzy się z EDward Gaming. W otwierającym LPL tygodniu mocno zapowiadają się także starcia: Ultra Prime vs LNG Esports (Środa 12:00), JD Gaming vs Royal Never Give Up (Piątek 12:00), Weibo Gaming vs Bilibili Gaming (Niedziela 12:00).

W zawartości tego tweeta znajdziecie pełny terminarz dwóch pierwszych tygodni LPL. Natomiast angielską transmisję spotkań możecie znaleźć na kanałach LPL na platformach twitch oraz youtube.