Ostatnie dni dla fanów Fnatic były bardzo szalone. Z początku dochodziły do nas informacje o braku treningów, później o pozytywnych testach na koronawirusa, a wczoraj o niedziałającym sprzęcie. Natomiast w końcu przyszły jakieś pozytywne wieści, gdyż Upset i Hyli wyzdrowieli.

Fnatic w tym miesiącu dało najwięcej tematów do pisania ze wszystkich esportowych drużyn na świecie. Z początku pisaliśmy o tym, że Pomarańczowi nie trenuje w Europie przed Mistrzostwami Świata. Potem zaś pojawiła się informacja o tym, że Upset i Hylissang zachorowali na Covid-19. A kilka dni później FNC poinformowało, że BEAN oraz Rhuckz są gotowi do zastąpienia ich. Ponadto w międzyczasie Wunder i Humanoid skarżyli się na sprzęt, na którym nie da się grać. Natomiast w końcu doszły do nas jakieś pozytywne wieści w kontekście europejskiej formacji.

Upset i Hylissang na ostatnią chwilę wyzdrowieli i wyszedł im negatywny test na Covid-19. Oznacza to, że obaj zagrają na Mistrzostwach Świata 2022. Niemiecki strzelec pojawi się już od pierwszego spotkania. A Bułgar dołączy na drugi dzień rozgrywek. Także skład Fnatic na dzień otwarcia prezentuje się tak: Wunder, Razork, Humanoid, Upset, Rhuckz. Wtem Pomarańczowi zmierzą się z Evil Geniuses oraz Chiefs Esports Club. Także nie będzie łatwo, ale oby dali radę. Hyllisang zaś zagra w starciach z LOUD, Beyond Gaming i DetonatioN Focus Me.

Worldsy 2022 startują już dziś o 22:00. Zaczniemy od fazy Play-In, której cztery omówienia znajdziecie na naszej stronie. Faworytami są znajdujące się w grupie B DRX oraz Royal Never Give Up, a w zbiorze A najmocniej na papierze prezentują się Fnatic oraz Evil Geniuses. Natomiast w całym turnieju największe szanse mają: Gen.G, JD Gaming oraz Top Esports. Największą nadzieją Europy jest zaś Rogue. Łotrzyki pokazały się z genialnej strony podczas wielkiego finału LEC z G2 Esports.