Za nami mecz z sensacyjnym wynikiem, gdyż w derbach zachodu Evil Geniuses wygrało 3-0 z formacją z Europy. Tym samym MAD Lions kończy Worldsy oraz cały rok bez żadnej wygranej serii BO5 na main regiony. A Inspired i spółka zagrają w głównej fazie turnieju.

🇺🇸 Evil Geniuses 1-0 🇪🇺 MAD Lions

Aatrox / Maokai / Viktor / Varus / Tahm Kench – Rumble / Vi / Sylas / Draven / Leona

Pierwsza mapa była z początku wyrównana, a nawet w pewnym momencie MAD Lions zaczęło lekko przeważać nad rywalami. Pierwsza walka drużynowa przy Baronie skończyła się zaś wynikiem 3-3, więc było bardzo równo. Jednak chwilę później przy oceanicznym smoku masę obrażeń zadał jojopyun i Evil Geniuses wygrało, wychodząc na prowadzenie. Po tym amerykańska formacja nie upadł

🇪🇺 MAD Lions 0-2 🇺🇸 Evil Geniuses

Ornn / Trundle / Sylas / Draven / Alistar – Gangplank / Sejuani / Sett / Sivir / Yuumi

Druga odsłona serii była już dużo szybsza. Od pierwszych minut Inspired wywierał presję na wszystkich alejach, a w walkach drużynowych Geniusze Zła byli dużo lepsi. W kluczowej walce jojopyun przyjął ogromne obrażenia, a przeżył i jeszcze więcej zrobił swoim rywalom. Nexus zaś wybuchł w 24 minucie, a wynik w zabójstwach wyniósł 22-6 dla amerykańskiej formacji.

🇺🇸 Evil Geniuses 3-0 🇪🇺 MAD Lions

Sejuani / Lee Sin / LeBlanc / Aphelios / Braum – Gwen / Graves / Viktor / Kalista / Renata Glasc

Niewiele od poprzedniej różniła się ostatnia mapa. Znów Evil Geniuses wychodziło totalnie wszystko. Natomiast MAD Lions mieli problemy z wykreowaniem jakiejkolwiek dobrej akcji. Już w pierwszych 12 minutach Inspired zaliczył dwa świetne zejścia na środkową aleję. Natomiast w pierwszej walce drużynowej byliśmy świadkami masakry w wykonaniu EG. Amerykanie miażdżyli Europejczyków i znów długo nie musieliśmy czekać, by poszli po nexus.