Za nami ostatni dzień fazy grupowej Worldsów 2022. W nim zaś nie byliśmy świadkami zbyt dużych emocji. Choć pozytywnie zaskoczyło 100 Thieves, a Gen.G z powodzeniem zakończyło swoją drogę do pierwszego miejsca w zbiorze D.

Początek i koniec rozgrywek podczas tej minionej nocy nie porwał, ale trochę się działo. W pierwszym spotkaniu ostatniego dnia fazy grupowej 100 Thieves w nienagannym stylu zdominowało CTBC Flying Oyster. Amerykanie nacierali od pierwszych minut, a najwięcej presji robił huhi na Amumu. Po drugim zaś starciu Tajwańczycy musieli się pożegnać z turniejem, gdyż przegrali z Gen.G w 26 minut. Tam różnicę poziomu widać było na całej mapie, ale najwięcej zrobili Peanut oraz duet Ruler&Lehends.

Najwięcej emocji wzbudziła zaś mapa Royal Never Give Up vs 100 Thieves. Oczywistym faworytem tego starcia było chińskie RNG, aczkolwiek 100T w znakomitym stylu się postawiło. Z początku Amerykanie nawet prowadzili, choć później na prowadzenie wyszło RNG. Natomiast na tym nie koniec, gdyż w kolejnych walkach ekipie Abbedagge udawało się wyłapywać GALĘ i do samego końca nie wiadomo było, kto wygra. Zadecydowała akcja przy Nashorze, w której chiński strzelec odnalazł znakomitą pozycję i rozstrzelał swoich rywali, a Royal poszło po nexus.

Po tym spotkaniu sprawy awansu były już jasne i pozostała walka do pierwsze miejsce w grupie. Przedtem jednak GEN zwyciężyło w jednostronnym starciu ze 100 Thieves. A Royal Never Give Up ograło CTBC Flying Oyster. Dopiero po tym zobaczyliśmy dwa bezpośrednie mecze wspomnianych formacji. Najpierw Gen.G zmiażdżyło rywali w 27 minut. A w dogrywce o pierwsze miejsce w grupie Chovy i spółka pokazali się z jeszcze lepszej strony, ponieważ zwyciężali w 24 minuty, a w zabójstwach było 20-2. Zaraz po tym spotkaniu odbyło się losowanie ćwierćfinałów, a tak prezentują się pary (szersze ich omówienie opublikujemy niebawem):