Za nami derby obu Ameryk na Mistrzostwach Świata 2022. Na trybunach przeważali brazylijscy fani, aczkolwiek tym razem to amerykańskie Evil Geniuses było górą. Za chwile odbędą się kolejne spotkania.

Evil Geniuses 1-0 LOUD

Aatrox / Maokai / Akali / Kalista / Taric – Gnar / Wukong / Viktor / Miss Fortune / Amumu

Gra zaczęła się nieco lepiej dla LOUD. Pierwszą krew na górnej alei po zejściu Croc'a zgarnął Robo. Natomiast później zobaczyliśmy akcję z udziałem junglerów zakończoną wynikiem 1-1 na dolnej linii. Jednak na tym koniec pozytywnych informacji dla LLL, gdyż w 8 minucie dwa zabójstwa na botlanie zdobył Kaori, a jojopyun wysolował rywala na środkowej alei. Niedługo po tym odbyła się pierwsza walka drużynowa, w której genialną superumiejętność rzucił Brance, a Brazlijczycy wygrali 2-0 w eliminacjach i wzięli Herolda. Następnie trzech zawodników EG pojawiło się na topie, aczkolwiek Robo zagrał tam fenomenalnie i sytuacja skończyła się wynikiem 1-1. A w międzyczasie LOUD zniszczyło wieżę na środkowej alei. Ponadto Brazylijczycy podjęli oceanicznego smoka i w 15 minucie mieli przewagę 1,5 tysiąca sztuk złota.

Potem zaś przy Heroldzie LLL użyło wszystkiego, by wyeliminować jojopyuna, co się nie udało. Dzięki temu Evil Geniuses zwyciężyło walkę i wzięło potwora. Jednak chwilę później zobaczyliśmy wymianę smok dla Brazylijczyków i wieża dla Amerykanów. A po tym odbyła się walka drużynowa, w której genialnie zagrał Robo i jego ekipa zwyciężyła 5-2. Następnie rozgrywka się uspokoiła aż do akcji w 26 minucie. Wtem dwóch zawodników LOUD zostało wyłapanych na dolnej alei. A w międzyczasie pozostała trójka brazylijskiej formacji robiła Nashora, aczkolwiek również została powstrzymana i EG wyeliminowało zgarnęło ACE'a oraz potwora. Po tym Geniusze Zła z łatwością powiększali swoją przewagę. A w kluczowej walce drużynowej masę obrażeń zadał Kaori i EG znów wygrało, wychodząc na prowadzenie sześcioma tysiącami sztuk złota.

Natomiast rozgrywka trwała i LOUD całkiem skutecznie się broniło. Dzięki temu jeszcze w 35 minucie zobaczyliśmy ostateczną walkę drużynową. Jednak w niej Evil Geniuses zdominowało przeciwników i poszli po nexus. Aktualnie Inspired i spółka mają rekord 1-1, a LOUD posiada wynik 1-2. Co ciekawe wcześniej po wyrównanej mapie Fnatic wygrało z DetonatioN FocusMe.