Po szalenie emocjonującej grupie A i nieco spokojniejszej grupie B nadszedł czas na grupę C, w której trzy formacje mają równe szanse awansu do następnej fazy. Wśród tych ekip jest oczywiście Fnatic z Oskarem „Selfmade'em” Boderkiem w składzie.

W związku z tym razem z forBET, legalnym polskim bukmacherem posiadającym zakłady na wydarzenia esportowe, przeprowadziliśmy analizę pojedynków, które przesądzą o miejscu drużyny Selfmade'a. forBET posiada w swojej ofercie szeroką gamę meczów esportowych. Kursy znajdujące się w tekście zostały zaczerpnięte z tego źródła.

China LGD Gaming

*Kurs forBET:
1.82 : 1.91

Data rozpoczęcia
godz. 13:00, 10.10.20

European Union Fnatic

Chińska organizacja, choć zaliczyła wpadkę już w play-inach sensacyjnie ulegając PSG Talon, zaskoczyła w pierwszej kolejce fazy grupowej. Pokonanie Fnatic, choć niespodziewane zwłaszcza dla kibiców z Europy, nie należy traktować jednak w kategorii sensacji. Czwarta formacja najsilniejszej lub w najgorszym razie drugiej najsilniejszej ligi świata, prezentuje naprawdę wysoki poziom.

Przed wicemistrzami LEC stoi naprawdę trudne wyzwanie. Prawdopodobnie od rewanżu z LGD zależeć będzie ich być albo nie być w fazie pucharowej mistrzostw świata. Kluczowe dla formacji Martina „Rekklesa” Larssona będzie wyciągnięcie wniosków z poprzedniego starcia obu ekip. Najtrudniejszym elementem pojedynku będzie powstrzymanie potężnego Hana „Peanuta” Wang-ho. Jest to o tyle ważne, że Fnatic osiąga swoje najlepsze wyniki tylko wtedy gdy jest w stanie grać pod Selfmade'a. Zespoły z silnymi leśnikami jak właśnie LGD, są bardzo ciężkimi rywalami dla FNC. Selfmade, który jest w stanie samodzielnie poprowadzić swoją formację do zwycięstwa, może mieć problem, gdyż bardzo słaby Tim „Nemesis” Lipovšek najprawdopodobniej nie będzie w stanie zapewnić mu żadnego wsparcia ze strony środkowej alei.

European Union Fnatic

*Kurs forBET:
2.44 : 1.51

Data rozpoczęcia
godz. 15:00, 10.10.20

Korea, Republic of Gen.G

Po batalii z LGD Rekkles i spółka zmierzą się z amerykańskim TSM. Świadomi jak beznadziejni są amerykańscy gracze, celowo pomińmy to spotkanie i przejdźmy do istnego szlagieru. Mecz rewanżowy Fnatic z koreańskim Gen.G zapowiada się szalenie emocjonująco i będzie prawdopodobnie dane nam oglądać pojedynek na najwyższym światowym poziomie.

Poprzednim razem, zaskakującym tryumfatorem okazała się właśnie drużyna ze Starego Kontynentu. Sensacyjne zwycięstwo FNC całkowicie zmieniło układ sił w grupie. Trzeba jednak pamiętać, że mimo tego, to Koreańczycy będą faworytami nadchodzącej bitwy. Na papierze każda pozycja (może poza strzelcem i leśnikiem) wygląda zdecydowanie lepiej po stronie Gen.G. Selfmade znalazł już jednak wraz z kolegami sposób na przełamanie przeciwnika. To, co udało się raz, może więc udać się po raz drugi. Jeżeli Fnatic wygra starcie z LGD to będzie grało dużo spokojniej. Jeżeli natomiast mecz z Gen.G będzie starciem decydującym, to wtedy nerwy mogą działać niestety na korzyść koreańskiej formacji.

Wszystkie mecze mistrzostw świata możecie oglądać na kanałach Polsat Games lub LoL Esports.

* – kursy z dnia 09.10.20 r. z godziny 15:55