Marcin „Jankos” Jankowski i jego G2 Esports niespodziewanie ulegli trzeciej formacji LCS. Jest to pierwsze zwycięstwo TL w tegorocznych Worldsach.

Początek meczu został niespodziewanie zdominowany przez zawodników Teamu Liquid. Pokonanie Jankosa dało Edwardowi „Tacticalowi”  Ra pierwszą krew, a Mads „Broxah” Brock-Pedersen zdołał przejąć czerwone wzmocnienie należące do Polaka. Dobra gra Jo „CoreJJ” Jong-ina zapewniła amerykańskiej formacji kolejne zabójstwo. Wicemistrzowie świata nie pozwalali jednak uciec swoim rywalom na zbyt dużą odległość. Sygnał do kontrataku dał ponownie cudowny na tym turnieju Mihael „Mikyx” Mehle. Pojedynek coraz bardziej nabierał rozpędu. Raz jedna, raz druga formacja wychodziła lepiej z częstych batalii. Za każdym razem gdy wydawało się, że mistrzowie LEC już złapali swoich rywali, ci znów odskakiwali. W końcu po błędzie Jankosa i spółki TL zdołało wyjść na znaczące prowadzenie. Dusza smoka piekielnego dla Amerykanów przesądziła o wyniku spotkania i pierwszej porażce G2 na turnieju.

Już za chwilę kolejne mecze w ramach Worlds 2020. Jeszcze dziś będziemy mogli obejrzeć występ innego Polaka. Oskar „Selfmade” Boderek i jego Fnatic o godzinie 14:00 podejmie Gen.G. Transmisja trwa na kanale Polsat Games.