Już w czwartek rozpocznie się pierwszy ćwierćfinał tegorocznej edycji mistrzostw świata w League of Legends. Na placu boju pozostały nam po trzy zespoły z Chin oraz Korei, a także dwie formacje ze Starego Kontynentu.

W związku z tym razem z forBET, legalnym polskim bukmacherem posiadającym zakłady na wydarzenia esportowe, przeprowadziliśmy analizę pierwszych dwóch ćwierćfinałów. forBET posiada w swojej ofercie szeroką gamę meczów esportowych. Kursy znajdujące się w tekście zostały zaczerpnięte z tego źródła.

Korea, Republic of DAMWON Gaming

*Kurs forBET:
1.12 : 5.45

Data rozpoczęcia
godz. 12:00, 15.10.20

Korea, Republic of DRX

Na pierwszy ogień idzie pojedynek pomiędzy dwiema najsilniejszymi formacjami z koreańskiej LCK. DRX, które zajęło drugie miejsce w grupie D zmierzy się z mistrzami League Champions Korea i najlepszą ekipą grupy B, czyli DAMWON Gaming. Zdecydowanym faworytem będzie ta druga ekipa, która jest jednocześnie jednym z największych obok Top Esports faworytów do tryumfu w całej imprezie. Kim „Canyon” Geon-bu i spółka zdominowali swoją ligę, w całym sezonie zasadniczym przegrywając tylko dwa spotkania. Te dwie porażki są jednak o tyle ważne, że to właśnie ich czwartkowi rywale aż dwukrotnie okazali się lepsi. Trzeba jednak pamiętać, że w finale play-offów DAMWON pokazało potęgę niszcząc DRX aż 3:0. Nadchodzące starcie będzie dla Kima „Defta” Hyuk-kyu” i jego kolegów okazją do rewanżu, jednak każdy inny wynik niż gładkie zwycięstwo Canyona i spółki będzie ogromną niespodzianką.

China Suning

*Kurs forBET:
2.28 : 1.58

Data rozpoczęcia
godz. 12:00, 16.10.20

China JD Gaming

Z Półwyspu Koreańskiego przenosimy się całkiem niedaleko. Drugą parą ćwierćfinałową uzupełniają bowiem drużyny z Państwa Środka. Do walki staną rywale z grupy Jankosa i spółki, czyli Suning oraz pogromcy Vandera jak i całego Rogue, czyli JD Gaming. Choć faworytem batalii będzie ta druga formacja, to piątkowe spotkanie zapowiada się dużo bardziej wyrównanie niż czwartkowe.

Obie organizacje pokazały się w grupach z dobrej strony. Suning wygrało swoją grupę, zaś JD zajęło miejsce drugie. Trzeba jednak pamiętać, że rywal, z jakim przyszło się zmierzyć wicemistrzom Chin tj. DAMWON Gaming był znacznie bardziej wymagający niż nieco chaotycznie grające G2 Esports. Jedni i drudzy mają atuty, które będą się starali wykorzystać. Z jednej strony mamy absolutny światowy top jeśli chodzi o leśników, jakim jest Seo „Kanavi” Jin-hyeok. To od jego dyspozycji w znacznej mierze może zależeć ostateczne rozstrzygnięcie. Z drugiej strony, wybornie grający Tang „huanfeng” Huan-Feng z pewnością będzie starał się wpłynąć na losy meczu. Szykuje nam się więc arcyciekawa bitwa z niepewnym zwycięzcą.

Wszystkie mecze ćwierćfinałowe możecie oglądać z polskim komentarzem na kanale Polsat Games. 

* – kursy z dnia 14.10.20 r. z godziny 21:37