Już dziś w wielkim finale Worlds 2020 zmierzą się dwie najlepsze w tym roku formacje. Naprzeciw siebie staną mistrzowie Korei z DAMWON Gaming, a ich rywalem będzie czarny koń imprezy czyli chińskie Suning.

W związku z tym razem z forBET, legalnym polskim bukmacherem posiadającym zakłady na wydarzenia esportowe, mamy dla was analizę tego epickiego pojedynku. forBET posiada w swojej ofercie szeroką gamę meczów esportowych. Kursy znajdujące się w tekście zostały zaczerpnięte z tego źródła.

Korea, Republic of DAMWON Gaming

*Kurs forBET:
1.39 : 2.82

Data rozpoczęcia
godz. 11:00, 31.10.20

China Suning

Nikogo chyba nie dziwi, że tryumfatorzy ligi koreańskiej przystępują do finału jako faworyci. Od początku imprezy obok Top Esports, to właśnie DAMWON był głównym faworytem do zdobycia pucharu. Mistrzowie LCK przez cały czas grali bardzo porządnie i tracąc zaledwie trzy mapy przeszli przez dotychczasową część turnieju jak burza. Nieco inaczej wygląda sytuacja z reprezentantami Chin. Suning najpierw uległo G2, żeby potem podnieść się po porażce i wygrać grupę dwukrotnie pokonując przy tym Jankosa i spółkę. Będąc skazywanym na pożarcie, bezproblemowo poradzili sobie z JD Gaming i faworyzowanym TES.

Z jednej strony mamy więc ekipę, która przyjechała do Szanghaju z prostym celem jakim jest zdobycie tytułu mistrza świata. Mając najlepszego leśnika na świecie, jakim jest Kim „Canyon” Geon-bu, Koreańczycy bardzo pewnie podchodzili do każdego starcia. Jak narazie na całym turnieju nikt, włącznie z Marcinem „Jankosem” Jankowskim, nie był w stanie przeciwstawić się Canyonowi, który także dzisiaj wydaje się lepszym od swego odpowiednika. Podobnie sytuacja wygląda na środkowej alei, gdzie po raz kolejny możemy spodziewać się silnej dominacji Heo „ShowMakera” Su, tak jak miało to miejsce chociażby w pojedynku z G2.

Organizacja z Państwa Środka z pewnością spróbuje wyprowadzać swoją kontrofensywę z dolnej alei. Mimo iż obecnie gra nie specjalnie wspiera strzelców, to Tang „huanfeng” Huan-Feng zdaje się nie do końca o tym wiedzieć. Wspierany przez Hu „SwordArta” Shuo-Chieh zawodnik gra wyśmienite zawody i pokazuje całemu światu jak powinien wyglądać bottom. Moim zdaniem właśnie tam czaić się będzie klucz do zwycięstwa chińskich graczy.

Finał mistrzostw świata będziecie mogli oczywiście obejrzeć na kanale Polsat Games.

* – kursy z dnia 31.10.20 r. z godziny 00:10