Mistrzostwa świata w League of Legends wkraczają w swoją ostatnią fazę. Już w najbliższy weekend dowiemy się, które formacje awansują do wielkiego finału.

W związku z tym razem z forBET, legalnym polskim bukmacherem posiadającym zakłady na wydarzenia esportowe, przeprowadziliśmy analizę obu półfinałowych pojedynków. forBET posiada w swojej ofercie szeroką gamę meczów esportowych. Kursy znajdujące się w tekście zostały zaczerpnięte z tego źródła.

Korea, Republic of DAMWON Gaming

*Kurs forBET:
1.38 : 2.88

Data rozpoczęcia
godz. 12:00, 24.10.20

European Union G2 Esports

Na pierwszy ogień od razu dostaniemy ten ważniejszy z punktu widzenia polskiego kibica półfinał. W sobotniej bitwie wystąpią mistrzowie Korei i ostatnia nadzieja tego regionu, czyli DAMWON Gaming a ich rywalami będą ciągle jeszcze wicemistrzowie świata z G2 Esports. Zapowiada nam się więc ekstremalnie emocjonujący i krwawy pojedynek formacji, które będą walczyć by ich region pozostał na Worldsach.

Nie ma nic zaskakującego w tym, że to DAMWON jest faworytem batalii. Najlepsza ekipa LCK jest jednym z największych, o ile nie największym faworytem do zdobycia tytułu. Bezproblemowe przejście przez grupę, a następnie zmiażdżenie DRX w ćwierćfinale świadczy wyśmienitej dyspozycji graczy.

Przed Jankosem i spółką stoi więc arcytrudne wyzwanie. Przyjdzie im się zmierzyć z wybitnym Kimem „Canyonem” Geon-bu, który niestety, ale prawdopodobnie zdeklasuje Rzeźnika z Poznania. Także środkowa aleja, gdzie zwykle oglądaliśmy popisy Capsa, wygląda lepiej w DWG, gdyż Heo „ShowMaker” Su jest niesamowicie dobrze przygotowany do tego turnieju. O pozostałych alejach nie ma nawet co wspominać, bo tam różnice są jeszcze wyraźniejsze. Wszystko wskazuje na DAMWON, tak samo jak dwa lata temu wszystko wskazywało na RNG a rok temu na T1. Każdy z nas pamięta, jak to się skończyło.

China Suning

*Kurs forBET:
2.41 : 1.52

Data rozpoczęcia
godz. 12:00, 25.10.20

China TOP Esports

Niedzielny półfinał stoi pod znakiem drużyn z Państwa Środka. W bratobójczym pojedynku zmierzą się faworyci i mistrzowie Chin z TOP Esports z pogromcami G2 z fazy grupowej, czyli Suning.

W normalnej sytuacji stawiałbym bez zastanowienia na TES. Najlepsza organizacja w LPL wraz z DAMWON jest głównym faworytem do złota. W ostatnim ligowym starciu obu formacji byliśmy świadkami prawdziwego pogromu, w którym Suning nie miało kompletnie nic do powiedzenia. Worldsy rządzą się jednak swoimi prawami.

Zaskakująco łatwe zwycięstwo nad JD Gaming, rzuciło nowe światło na Tanga „huanfenga” Huan-Fenga i jego kolegów. Wcześniejsze wygrane z G2 oraz naprawdę wysoki poziom gry sprawił, że zaczęto ich traktować jako czarnego konia imprezy. Nawiązania do FPX widać tu gołym okiem. Po drugiej zaś stronie bardzo wymęczone zwycięstwo TES z Fnatic także może świadczyć o kryzysie w ekipie Hunga „Karsy” Hao-Hsuana. Ewidentnie obecna meta nie służy formacji Yu „JackeyLove'a” Wen-Bo. Suning więc, mimo że wydaje się to nieprawdopodobne, naprawdę ma szanse zaskoczyć nas wszystkich.

Wszystkie mecze w ramach Worlds 2020 można oglądać z polskim komentarzem na kanale Polsat Games.

* – kursy z dnia 23.10.20 r. z godziny 16:55