Już w czwartek na mistrzostwach świata w League of Legends rozpoczną się mecze rewanżowe. Przez najbliższe cztery dni rozstrzygnie się, które formacje awansują do ćwierćfinałów najważniejszej imprezy w roku.

W związku z tym razem z forBET, legalnym polskim bukmacherem posiadającym zakłady na wydarzenia esportowe, przeprowadziliśmy analizę pojedynków G2 Esports, które walczyć będzie o pierwsze miejsce w grupie A. forBET posiada w swojej ofercie szeroką gamę meczów esportowych. Kursy znajdujące się w tekście zostały zaczerpnięte z tego źródła.

United States Team Liquid

*Kurs forBET:
3.28 : 1.30

Data rozpoczęcia
godz. 10:00, 08.10.20

European Union G2 Esports

Marcin „Jankos” Jankowski i spółka rozpoczną swój dzień od batalii z Teamem Liquid. W normalnej sytuacji powiedziałbym, że pojedynek z amerykańską formacją powinien być dla wicemistrzów świata rozgrzewką. Teoretycznie najsłabsze lub prawie najsłabsze w grupie TL nie powinno w końcu sprawiać trudności ekipie walczącej o medal mistrzostw świata. Poprzednia gra pomiędzy tymi dwoma drużynami pokazała jednak, że trzecia ekipa w LCS wcale nie jest taka słaba. Trzeba też powiedzieć, że mistrzowie LEC nie zagrali na 100% swoich możliwości. Utrata punktu przez Jankosa i jego kolegów nie powinna jednak wiele namieszać, o ile w rewanżu zrobią to, czego wszyscy od nich oczekujemy. Moim zdaniem wynik tego meczu jest w całości zależny od G2, które jeżeli nie popełni aż tak kardynalnych błędów jak ostatnio, to gładko przejdzie przez pierwszego z rywali.

Taiwan, Province of China Machi Esports

*Kurs forBET:
4.23 : 1.19

Data rozpoczęcia
godz. 12:00, 08.10.20

European Union G2 Esports

Chwilę tylko później najlepsza drużyna Starego Kontynentu zmierzy się z mistrzami Tajwanu. Tak jak wyżej G2 Esports będzie zdecydowanym i bezdyskusyjnym faworytem bitwy. Ekipa Rzeźnika z Poznania musi jednak pozostać przez cały czwartek bardzo mocno skoncentrowana. Ich rywale pokazali już raz pazury, pokonując Team Liquid. Machi, choć przez wszystkich skazywane na pożarcie stara się przedstawić w jak najlepszym świetle. Mimo że szanse na awans dla Huanga „Gemini” Chu-Xuana są praktycznie żadne, to nie oznacza to, że nie będą oni chcieli jak najbardziej popsuć dnia G2.

China Suning

*Kurs forBET:
1.89 : 1.84

Data rozpoczęcia
godz. 15:00, 08.10.20

European Union G2 Esports

Na sam koniec dnia, jako przysłowiową wisienkę na torcie, dane nam będzie oglądać starcie ekipy Jankosa z chińskim Suning. Ostatnie spotkanie w grupie prawdopodobnie będzie niesamowicie istotne. Obie formacje będą bowiem walczyć o zajęcie pierwszego miejsca.

Wicemistrzowie świata, choć wygrali poprzednim razem, to w żaden sposób nie przekonali nas do tego, że będą w stanie zdominować trzecią ekipę LPL. Dosyć chaotyczna gra G2, połączona z drobną ilością pecha i porządną grą Chińczyków spowodowała, że tylko cud (pod postacią Mihaela „Mikyxa” Mehla i Rasmusa „Capsa” Borregaarda Winthera) uratował tego dnia zwycięstwo mistrzom Europy. Zdeterminowane, by wygrać grupę Suning będzie szalenie groźnym rywalem, którego pokonać będzie można tylko grą na najwyższym światowym poziomie. G2 Esports jest w stanie zagrać w ten sposób. Pytanie jednak, czy zagra?

Wszystkie spotkania Worlds 2020 możecie oglądać na kanałach Polsat Games lub LoL Esports.

* – kursy z dnia 07.10.20 r. z godziny 18:10