Drugie już dzisiaj zwycięstwo wpadło na konto Jankosa i spółki. Wicemistrzowie świata pewnie wygrali z Tajwańczykami i za chwilę zagrają o tryumf w grupie A.

Pierwsza krew wpadła dosyć szybko na konto wspaniałego w tym turnieju Rasmusa „Capsa” Borregaarda Winthera. Kierującym Lucianem midlaner G2 przez większą część meczu dźwigał na swoich barkach obowiązek prowadzenia drużyny. Mimo przewagi w złocie po stronie ekipy Polaka to Machi zdołało zgarnąć trzy smoki, przez co stało się realnym zagrożeniem. W związku z tym, mistrzowie Starego Kontynentu zostali zmuszeni uniemożliwić przeciwnikom zdobycie duszy. Coraz silniejszy Caps nie dawał jednak cienia nadziei rywalom. W końcu po świetnym zagraniu Rzeźnika z Poznania obrona tajwańskiej formacji została całkowicie rozbita. Wkrótce potem kolejny punkt na koncie G2 Esports stał się faktem.

Wcześniej Suning także pokonało Machi Esports, dzięki czemu prawdopodobnie dopiero w ostatnim meczu rozstrzygną się losy awansu z pierwszego miejsca. Pojedynek pomiędzy G2 a Suning zaplanowano na godzinę 15:00. Transmisja z mistrzostw świata trwa na kanałach LoL Esports i Polsat Games.