Worlds 2020 zakończone! Po latach przerwy chińska dominacja została w końcu przełamana. Mistrzowie Korei po bardzo wyrównanym finale sięgnęli po najważniejsze trofeum!

Po jednej z gorszych ceremonii otwarcia w historii finałów mistrzostw świata w League of Legends, podczas prezentowania zawodników, przed naszymi oczami ukazali się przestraszeni zawodnicy DAMWON. W przeciwieństwie do niesionych dopingiem publiczności graczach Suning, mistrzowie LCK wyglądali na bardzo niepewnych siebie. Wkrótce jednak okazało się, że jest to tylko maska.

Już w pierwszym pojedynku widać było, że oba zespoły są szalenie skoncentrowane na grze. Bardzo ostrożny początek spowodował, że dopiero po dziesięciu minutach obejrzeliśmy przelanie pierwszej krwi. Choć Suning zdawało się wychodzić na prowadzenie to Koreańczycy błyskawicznie zabezpieczyli duszę smoka piekielnego. Znacznie ułatwiło to im dalszą grę i pozwoliło sięgnąć po długiej i pełnej emocji mapie po pierwszy punkt.

Drugie starcie przyniosło nam jeszcze wolniejszą wczesną fazę gry. Dopiero około dwunastej minuty pierwszą krew przelał bezbłędny nam tym turnieju Kim „Canyon” Geon-bu. Mieliśmy nieco odwróconą sytuację w stosunku do otwierającej batalii. Choć DAMWON miało skromną przewagę, to Chińczycy zdobyli smoczą duszę. Świetny wybór Fiory na górną aleję przez Suning spowodował, że po kolejnej wyrównanej mapie mieliśmy 1:1. W odpowiedzi DWG zaczęło grać dużo szybciej i bardziej zdecydowanie. Pozwalając wyjść swoim rywalom na delikatne prowadzenie, Canyon i spółka zabezpieczyli najważniejsze obiekty i w trzeciej już wyrównanej mapie sięgnęli po zwycięstwo.

W finałowej, najbardziej jednostronnej bitwie, żadna z ekip nie zdecydowała się na niespodziewany draft. W wyniku tego bardzo szybko na prowadzenie wyszła formacja z Korei. Zawodnicy z Państwa Środka starali się odpowiadać organizując kontrataki zwłaszcza z dolnej alei. Prawdziwą bestią był kierujący Kindred Canyon. Mimo starań ze strony Tanga „huanfenga” Huan-Fenga nie było sposobu na zatrzymanie rozpędzonych przeciwników. W końcu po około 25 minutach, nowym mistrzem świata zostało DAMWON Gaming.