Już dziś poznamy pełen zestaw drużyn występujących w głównym etapie tegorocznych mistrzostw świata w League of Legends. W walce o cenne miejsca zobaczymy: Legacy Esports, LGD Gaming, Unicorns of Love oraz SuperMassive Esports.

Cztery dni zmagań grupowych oraz dzień rundy eliminacyjnej doprowadziły do najbardziej wyczekiwanego dnia fazy play-in tegorocznych mistrzostw świata – rundy kwalifikacyjnej. Już dziś rozegrają się dwa spotkania w formacie best of five. Ich triumfatorzy uzyskają miejsce w głównym etapie turnieju.

Już o 8:00 na Summoner's Rift zameldują się zespoły Legacy Esports oraz LGD Gaming. W spotkaniu pomiędzy Oceanią a Chinami to zdecydowanie zespół z Azji uchodzi za faworyta, zwłaszcza po wczorajszym pokazie umiejętności przeciwko Rainbow7. Nie można jednak zapominać, że Babip i spółka w trakcie rozgrywek grupowych rywalizowali na równi z takimi zespołami jak Team Liquid, SuperMassive Esports czy MAD Lions.

Tuż po zakończeniu pierwszego meczu, emocje wzbudzi jedna z najmniej przewidywalnych serii pośród wszystkich dotychczas rozegranych spotkań na Worlds 2020. O awans do kolejnego etapu zmierzą się dwie formacje z regionów Wildcard, Unicorns of Love oraz SuperMassive Esports. Dyspozycja obu drużyn w omawianym turnieju jest zdecydowanie powyżej oczekiwań. AHaHaciK i spółka mogą szczycić się triumfami na takie zespoły jak PSG Talon czy LGD Gaming, zaś ich rywale zaledwie przed dwudziestoma czterema godzinami odesłali do domu europejskie MAD Lions. Rozpoczęcie starcia zaplanowane jest na godzinę 12:00.

Pełna transmisja z tegorocznych mistrzostw świata w języku polskim dostępna jest na kanale Polsat Games w serwisie Twitch.TV.