Przed nami występ ostatniej nadziei Starego Kontynentu na Worlds 2020, mistrzów LEC – G2 Esports. Rywalem Jankosa i spółki będzie drużyna z Korei Południowej, Gen.G.

Oskar „Selfmade” Boderek wraz z kolegami stawili dzielnie czoła zawodnikom spod szyldu Top Esports. Fnatic rozpoczęło serię przeciwko najlepszej drużynie Chin od dwóch zwycięstw z rzędu, jednak ostatecznie Europejczycy ulegli swoim rywalom. Porażka była pierwszym w historii mistrzostw świata reverse sweepem, który zakończył nadzieje mistrzów pierwszego sezonu na kontynuację walki o Summoner's Cup.

Ostatnią nadzieją Starego Kontynentu pozostali mistrzowie League of Legends European Championship. G2 Esports z Macinem „Jankosem” Jankowskim w składzie już w dzisiejsze południe stanie w szranki z koreańskim Gen.G. Przez wzgląd na minione osiągnięcia oczekiwania społeczności wobec „Samurajów” są wysokie. Na papierze szanse zachodnich zawodników na sukces są spore, natomiast ciężar rozgrywki z uwagi na panujące wewnątrz gry trendy w głównej mierze spocznie na polskim leśniku. Co warto wiedzieć, Azjaci nie są najlepszym przedstawicielem swojego regionu – w LCK uzyskali trzeci seed, natomiast w fazie grupowej mistrzostw świata okazali się lepsi m.in od Fnatic czy LGD Gaming.

Mecz rozpocznie się już o 12:00. Transmisja w języku polskim dostępna jest na kanale Polsat Games w serwisie Twitch.TV.