Już dziś o 10:00 rozpocznie się etap grupowy głównej części tegorocznych mistrzostw świata w League of Legends. Najbardziej interesujące zmagania w esportowym kalendarzu najpopularniejszej MOBA-y otworzy starcie pomiędzy FlyQuest a Top Esports.

Już w sobotni poranek rozpocznie się główny etap tegorocznych mistrzostw świata w League of Legends. Przed najlepszymi drużynami z całego świata uzupełnionymi formacjami z etapu play-in osiem dni emocjonujących rozgrywek grupowych. Ich stawka jest ogromna – wyłącznie lepsza połowa uczestników awansuje do play-offów. To tam kontynuowana zostanie walka o lwią część z puli nagród, a także o tytuł najlepszej ekipy turnieju.

Mecz inaugurujący przedstawi jednak dwie zupełnie skrajne formacje. Na Summoner's Rift w formacie do jednej wygranej mapy zawalczą FlyQuest oraz Top Esports. Trzeba przyznać, że najlepsza drużyna z Chin jest zdecydowanym faworytem do odniesienia zwycięstwa. Gracze z Ameryki Północnej ustępują swoim rywalom zarówno pod względem umiejętności indywidualnych, jak i taktycznego podejścia do rozgrywki. Kto wie, być może będziemy jednak świadkami bezprecedensowej niespodzianki.

Sympatycy LoL-a zainteresowani wyłącznie meczami z udziałem reprezentantów Starego Kontynentu powinni zawitać na transmisję o 12:00 oraz 15:00. To właśnie w tych godzinach wystąpią kolejno Rogue oraz Fnatic. Pełne zestawienie dzisiejszych spotkań prezentuje się następująco:

  • 10:00 – FlyQuest vs Top Esports
  • 11:00 – Unicorns of Love vs DRX
  • 12:00 – Rogue vs PSG Talon
  • 13:00 – DAMWON Gaming vs JD Gaming
  • 14:00 – Gen.G vs LGD Gaming
  • 15:00 – Team SoloMid vs Fnatic

Polska relacja z wydarzenia dostępna jest na kanale Polsat Games w serwisie Twitch.TV.