Rywalizację w ramach tegorocznych mistrzostw Świata otworzyło spotkanie pomiędzy amerykańskim Clutch Gaming oraz rosyjskim składem Unicorns of Love. Jednorożce zaskoczyły wszystkich, dość pewnie pokonując swoich rywali z LCS.

Clutch Gaming dość szybko zabezpieczyło dla siebie duet Xayi oraz Rakana, pokazując że w strategii formacji właśnie dolna aleja ma stanowić silny punkt we wczesnych fazach rozgrywki. Unicorns of Love odpowiedziało poprzez zabranie Neeko, Tristany oraz Heimerdingera – postaci, które mogą dowolnie wymieniać się przydzielonymi zadaniami. Ostatecznie to ten najpóźniej przytoczony heros udał się w kierunku dolnej alejki, zaś władającą armatą Tristanę ujrzeliśmy na środku mapy.

Unicorns of Love wyglądało bardzo dobrze już od początku spotkania – choć wczesne rany ponieśli występujący na dolnej linii Innaxe oraz Edward, to AHaHaCik całkowicie kontrolował kolejne posunięcia Liry. Dżungler UOL doskonale odpowiadał na każdą próbę agresji Koreańczyka, a przewidywalny styl gry Clutch Gaming został kompletnie rozpracowany przez rosyjską formację. CG nie potrafiło znaleźć żadnego otwarcia, co pozwoliło UOL na spokojne zdobywanie kolejnych celów na Summoner's Rift, a po kilku potyczkach ostatecznie zakończyć spotkanie.

Już za chwilę zacznie się drugie spotkanie fazy Play-In, w którym ujrzymy japońskie Detonation FocusMe w walce z europejskim Splyce. Relację z tego starcia znajdziecie na kanale Polsat Games w serwisie Twitch.tv oraz w wybranych sieciach telewizyjnych.