Ostatnie dwa dni fazy Play-In pozwolą wyłonić cztery ekipy, które awansują do fazy głównej tegorocznych Worldsów. Pierwszym zespołem, któremu się to udało jest koreańskie DAMWON Gaming.

Lowkey Esports wyciągnęło ciężkie działa już w pierwszej odsłonie meczu – wietnamska ekipa zdecydowała się uciszyć Nuguriego poprzez zamianę alejek, stawiając na dole mapy bardzo trudnego do wyeliminowania Ornna. Ta zagrywka była niesamowicie korzystna przede wszystkim dla strzelca formacji, który zdołał zebrać aż 10 płyt wież, co w połączeniu z dodatkowym złotem za strukturę ze środkowej alei pozwoliło mu już w 20 minucie cieszyć się trzema ukończonymi przedmiotami w ekwipunku. Dzięki temu, znajdująca się w jego rękach Tristana po prostu anihilowała DAMWON Gaming w kolejnych walkach. Koreańska dyscyplina wzięła jednak górę w środkowej fazie gry i wydawało się, że pomimo potknięć to właśnie zespół Nucleara sięgnie po zwycięstwo. Niestety dla fanów LCK, reprezentanci ich ligi zbyt nonszalancko weszli do bazy Lowkey Esports i pozwolili Celebrity'emu na darmowe zadawanie obrażeń pod wieżami swojego Nexusa. Po wyeliminowaniu trzech graczy DWG, strzelec z Wietnamu teleportował się na górną aleję i z pomocą minionów wdarł się do bazy rywali, gdzie po krótkiej walce z Nuclearem zniszczył jej serce.

Jak się okazało, porażka poniesiona w pierwszej grze zadziałała na DAMWON Gaming jak kubeł zimnej wody. Od drugiej odsłony spotkania, Nuguri i ShowMaker znacznie lepiej rozgrywali walki. Błyszczał też Canyon, który doskonale znajdował sposoby na ukaranie niezbyt solidnej postawy Lowkey Esports. Wietnamska ekipa zrezygnowała również z niekonwencjonalnych strategii, takich jak zamiana alejek dająca im zwycięstwo i szybko jasne stało się, że podczas równej rywalizacji, DAMWON Gaming znajduje się po prostu kilka kroków przed oponentami.

Dzięki temu zwycięstwu, DAMWON Gaming zapewniło sobie awans do fazy głównej tegorocznych Worldsów. Koreańska ekipa może w niej dołączyć do grupy B, w której czekają już formacje FunPlus Phoenix, GIGABYTE Marines oraz J Team, lub grupy D, gdzie potencjalnymi rywalami Nuguriego i spółki będą Team Liquid, Invictus Gaming oraz ahq.