Doublelift i spółka udowadniają, że są bezsprzecznie najlepszą drużyną z Ameryki Północnej. W bezpośrednim starciu Team Liquid pokonało koreańskie DAMWON Gaming.

Po trzech triumfach Azjatów z rzędu nadzieję na przełamanie wspomnianej hegemonii pokładano w północnoamerykańskim Team Liquid. Doublelift i spółka stanęli w szranki z reprezentantami Korei Południowej – DAMWON Gaming. Jedynym ewentualnym zaskoczeniem w fazie wyborów oraz wykluczeń było sięgnięcie po Veigara przez Nucleara.

Rywalizacja na Summoner’s Rift rozwijała się dość powolnie, a także z korzyścią dla zespołu z Zachodu. Interwencja na dolnej alei w wykonaniu Xmithie’go zakończyła się zgładzeniem Veigara, a także pozwoliła na sięgnięcie po Infernal Drake’a. Wspomniany smok zawitał na konto TL ponownie, łącznie sporo zwiększając ilość AP oraz AD podopiecznych Caina.

O sile zespołu z Ameryki Północnej stanowił ich strzelec – Doublelift. To on, występując jako Kai’Sa, dawał się we znaki przeciwnikom, zadając im ogromne ilości obrażeń. Siejąc spustoszenie w szeregach rywali, znacząco przyczynił się do przełamania niewielkiej różnicy pod względem zgromadzonych sztuk złota, a także przejęcia panowania nad mapą.

Momentem, który pozwolił na zakończenie rozgrywki, był teamfight nawiązany przy leżu Barona Nashora. Zakończony poczwórnym zabójstwem północnoamerykańskiego strzelca, pozwolił na wykonanie ostatecznego pchnięcia wymierzonego w bazę rywala.

Już za chwilę w berlińskim Verti Music Hall wystąpią formację CTBC J Team oraz FunPlus Phoenix, natomiast następnie zobaczymy pojedynek pomiędzy GAM Esports a Splyce. Polska transmisja z meczów dostępna jest na kanale Polsat Games w serwisie Twitch.TV.