Przed nami trzeci dzień zmagań grupowych w ramach mistrzostw świata w League of Legends. W meczu otwarcia zobaczymy pojedynek pomiędzy Invictus Gaming a DAMWON Gaming. Kolejne spotkanie rozegra europejskie G2 Esports.

Pierwsze dni zmagań w ramach fazy grupowej tegorocznych Worldsów dały niewielki pogląd na umiejętności oraz dyspozycję zespołów. Choć nadal ciężko mówić o stu procentowych faworytach do odniesienia awansu, rozgrywki przyprawiły o niemały dreszcz emocji. Kontynuacja rywalizacji nastąpi już dzisiejszego popołudnia, a na polu bitwy zobaczymy wszystkie zespoły, za wyjątkiem tych zebranych w grupie C.

W przeciwieństwie do minionego weekendu dzisiejsze spotkania rozpoczną się o godzinę później. Co za tym idzie, w meczu otwarcia, który ruszy o 15:00, zobaczymy Invictus Gaming oraz DAMWON Gaming. Starcie umożliwi Koreańczykom ewentualny powrót do walki o szczytową lokatę w grupie D, natomiast w innym przypadku podbuduje dotychczasową dominację obecnych mistrzów świata.

Wraz z przejściem popołudnia w wieczór, na deskach berlińskiego Verti Music Hall rozegrane zostanie pięć innych meczów. W dwóch z nich ujrzymy reprezentantów Starego Kontynentu: o 17:00 Splyce stanie w szranki z FunPlus Phoenix, a o 20:00 G2 Esports podejmie północnoamerykańskie Cloud9.

Polskojęzyczna transmisja z tegorocznych mistrzostw świata w League of Legends dostępna jest na kanale Polsat Games w serwisie Twitch.TV.