W ostatnim starciu fazy Play-in tegorocznych Worldsów zobaczyliśmy pojedynek pomiędzy Splyce a Unicorns of Love. Po pełnych pięciu mapach zwycięstwo, a zarazem awans do fazy grupowej turnieju, trafiło w ręce Humanoida i spółki.

Wszystkie zmagania w ramach fazy Play-in tegorocznych mistrzostw świata w League of Legends sprowadziły się do spotkań barażowych, których wynik miał za zadanie ostatecznie zadecydować o finalnym składzie etapu grupowego. W ostatnim spotkaniu rozgrywanym w formacie best of five zmierzyły się zespoły Splyce oraz Unicorns of Love.

Choć przed rozpoczęciem starcia faworytami do odniesienia zwycięstwa była ekipa Humanoida, oczywistym było, że rywale pochodzący z rosyjskiej ligi są poważnym zagrożeniem. Jednorożce szybko podkreśliły swój status, wychodząc na prowadzenie, a następnie doprowadzając do piątej mapy. Decydująca rozgrywka okazała się najbardziej wyrównaną, lecz ostatecznie wskazała na wyższość ekipy pochodzącej z League of Legends European Championship.

Faza grupowa mistrzostw świata w League of Legends rozpocznie się już 12 października. Pierwsze spotkanie, gdzie zobaczymy pojedynek pomiędzy Fnatic a SK Telecom T1, zaplanowano na godzinę 14:00. Polską transmisję z turnieju prowadzi ekipa Polsat Games.