Już w dzisiejsze południe ruszy drugi, a zarazem ostatni dzień ćwierćfinałowych rozgrywek Worlds 2019. W walce o miejsce w półfinale zobaczymy między innymi Splyce oraz G2 Esports.

Tegoroczne mistrzostwa świata w League of Legends są wyjątkowe z wielu względów. Jednym z nich był pierwszy w historii awans wszystkich trzech europejskich drużyn poza rozgrywki grupowe. W minioną sobotę mieliśmy okazję obserwować Fnatic, które w walce o półfinały mierzyło się z chińskim FunPlus Phoenix. Rekkles i spółka okazali się niestety zbyt słabi, jednakże to dopiero nadchodząca niedziela rozegra się pod znakiem Starego Kontynentu.

Już w samo południe na deskach madryckiego Palacio Vistalegre wystąpi Splyce, które stanie w szranki z wielokrotnymi mistrzami świata – SK Telecom T1. W zespole „Wężów” brakuje Polaka z krwi i kości, jednak niewątpliwie ogromną sympatią darzymy Humanoida. Czeski midlaner jeszcze niespełna rok temu triumfował w Utralidze, aby obecnie rywalizować o miejsce pośród najlepszych drużyn na świecie. Europejczycy w tym starciu zdecydowanie nie są rozpatrywani w roli faworyta, jednakże kto wie, może zdołają zaskoczyć Fakera i spółkę.

Obiektywnie znacznie większe szanse na odniesienie triumfu ma G2 Esports, które w okolicach godziny 17:00 rozpocznie rywalizacje z DAMWON Gaming. Pomimo problemów, z którymi borykała się ekipa Jankosa na przestrzeni rozgrywek grupowych, „Samurajowie” to niezwykle groźny przeciwnik, z którym koreańska formacja musi mieć się na baczności.

Polska transmisja z meczów tegorocznych mistrzostw świata League of Legends dostępna jest na kanale Polsat Games w serwisie Twitch.TV.