Już dziś o 14:00 ruszą ostatnie rozgrywki w ramach fazy grupowej tegorocznych mistrzostw świata. W walce o ostatnie dwa miejsca pośród ćwierćfinałów wystąpi między innymi Team Liquid.

Rozgrywki grupowe w ramach tegorocznych mistrzostw świata w League of Legends znalazły się na ostatniej prostej. Dzisiejszego popołudnia rozegrane zostaną ostatnie spotkania z udziałem przedstawicieli grupy D, co za tym idzie, w walce o dwa ostatnie miejsca w ćwierćfinałach zobaczymy Invictus Gaming, Team Liquid, DAMWON Gaming oraz ahq e-Sports Club.

Rozgrywki grupy D zapowiadają się niezwykle emocjonująco, albowiem po pierwszej serii spotkań nie sposób wyłonić dwóch faworytów do uzyskania awansów. Wszystkie drużyny, z wyjątkiem ekipy z Tajwanu – zakończyły pierwsze mecze z wynikiem wskazującym na dwie wygrane oraz pojedyncze zwycięstwo.

Sympatycy zachodniego LoL-a największe nadzieje pokładać będą w Team Liquid, które nie tylko jako jedyne z czworga organizacji nie pochodzi z Azji, lecz ponadto jest ostatnią nadzieją Ameryki Północnej na występ w ćwierćfinałach. Nie należy jednak lekceważyć obecnych mistrzów świata czy trzeciej najlepszej drużyny Korei Południowej. Niestety, z uwagi na niewystarczającą formę i słaby dotychczasowy wynik, podopieczni Domo obiektywnie nie posiadają ogromnych szans na wywalczenie awansu.

Ostatnie spotkania w ramach grupy D rozpoczną się o 14:00, gdy na scenie berlińskiego Verti Music Hall zagoszczą gracze ahq i iG. Polska transmisja z tegorocznych Worldsów dostępna jest na kanale Polsat Games w serwisie Twitch.TV.