Wraz z niedzielnym popołudniem zakończone zostały rozgrywki grupowe w ramach tegorocznych mistrzostw świata. Najlepsi w grupie D okazali się zawodnicy DAMWON Gaming oraz Invictus Gaming, którzy wywalczyli upragniony awans do ćwierćfinałów.

Po pierwszej kolejce rozgrywek grupowych grupa D prezentowała zdecydowanie najbardziej zaciętą rywalizację pomiędzy zgromadzonymi zespołami. Rozpoczynając serię spotkań rewanżowych aż trzy zespoły – Invictus Gaming, DAMWON Gaming oraz Team Liquid – posiadały bilans wskazujący na dwa zwycięstwa oraz pojedynczą porażkę. Czyniło to niedzielne spotkania jeszcze bardziej emocjonującymi.

Rywalizacja rozpoczęła się od starcia pomiędzy kontynentalnymi Chinami a Tajwanem. Jak się okazało, podopieczni Kung „Domo Yu-Te nie dali rady przedstawić się ze swojej najlepszej strony, nie mając nawet cienia szansy w bezpośrednim starciu z wielokrotnymi mistrzami świata. Uwaga sympatyków zachodniego League of Legends została jednak w największej części poświęcona drużynie Doublelifta, która rozegrała następnie dwa spotkania z rzędu.

Wychodząc na scenę berlińskiego Verti Music Hall, drużyna z Ameryki Północnej stanęła w szranki z południowokoreańskim DAMWON Gaming. Poprzednia potyczka zakończyła się triumfem zawodników spod szyldu niebieskiego rumaka, jednakże tym razem los nie był wobec nich łaskawy, przez co szansę Team Liquid na uzyskanie awansu znacznie się skomplikowały. Porażka przeciwko ekipie Nucleara nie była jednak wynikiem wypadku przy pracy, a świetnej dyspozycji Azjatów, którzy ostatecznie sięgnęli po pierwsze miejsce w grupie.

Nadzieje podopiecznych Caina przywrócił triumf przeciwko ahq e-Sports Club, a bezpośredni triumf DAMWON nad Invictus sprowadziło formacje z Ameryki oraz Chin do identycznego wyniku 3-2. Doszło zatem do sytuacji, w której ostatnie spotkanie dnia miało rozstrzygnąć o dystrybucji awansu z drugiego miejsca w grupie. Te ostatecznie trafiło do obecnych mistrzów świata.

Po zakończeniu rywalizacji na Summoner’s Rift odbyło się losowanie, które przeprowadził wspierający Origen – Alfonso „Mitchy” Aguirre Rodriguez. Pełne zestawienie par wraz z terminarzem spotkań prezentuje się następująco:

Sobota – 26.10:

  • 12:00 – Griffin vs Invictus Gaming
  • 17:00 – FunPlus Phoenix vs Fnatic

Niedziela – 27.10:

  • 12:00 – SK Telecom T1 vs Splyce
  • 17:00 – DAMWON Gaming vs G2 Esports

Polska transmisja z tegorocznych mistrzostw świata realizowana jest przez ekipę Polsat Games.