Azjaci zdecydowanie wiodą prym podczas pierwszego dnia zmagań grupowych. Po triumfie SK Telecom T1, po zwycięstwa sięgnęły formacje z Chin – Royal Never Give Up oraz Invictus Gaming.

Po świetnym triumfie najlepszej drużyny z Korei w bezpośrednim starciu z Fnatic przyszedł czas na spotkania z udziałem formacji na co dzień występujących w League of Legends Pro League. Na pierwszy ogień poszło Royal Never Give Up, które stanęło w szranki z Clutch Gaming. Spotkanie, które rozpoczęło się śmiercią wynikającą z błędu Xiaohu, szybko zakończyło się sukcesem dla ekipy Uzi’ego.

O wiele większe problemy odnotowało Invictus Gaming. Obecni mistrzowie świata zmierzyli się z ahq e-Sports Club, drugą formacją ligi tajwańskiej. Alex i spółka narzucili szybkie tempo we wczesnym etapie rozgrywki, jednakże wraz z jej rozwojem coraz bardziej do głosu dochodzili TheShy wraz z kolegami. Ostatecznie udało im się przejąć kontrolę nad meczem, zapewniając sobie pierwszy punkt do tabeli wyników.

W kolejnym spotkaniu ponownie zobaczymy zmagania drużyny z Ameryki Północnej, albowiem przeciwko DAMWON Gaming zawalczy Team Liquid. Transmisja ze spotkania dostępna jest na kanale Polsat Games w serwisie Twitch.TV.