Po niespełna tygodniowej przerwie nadszedł czas na wznowienie zmagań mających na celu wyłonić najlepszą drużynę League of Legends na świecie. W ramach pierwszego dnia ćwierćfinałów będziemy świadkami dwóch spotkań w formacie best of five.

Bieżący weekend odbędzie się pod znakiem League of Legends. Już dziś o 12:00, po niespełna tygodniowej przerwie na złapanie oddechu i relokacji do stolicy Hiszpanii, wznowione zostają tegoroczne mistrzostwa świata. W pierwszym spotkaniu o formacie best of five zmierzą się zespoły z Korei Południowej oraz Chin, co za tym idzie, Griffin stanie w szranki z Invictus Gaming.

Starcie z udziałem azjatyckich gigantów zapowiada się emocjonująco, jednakże zdecydowana większość sympatyków zachodniego LoL-a wyczekuje drugiego spotkania dnia. W okolicach godziny 17:00 na deskach madryckiego Palacio Vistalegre wystąpią zawodnicy rodzimego Fnatic, którzy po niesamowitej serii zwycięstw zdołali zabezpieczyć awans z drugiego miejsca grupy C. Bezpośrednim rywalem Rekklesa i spółki będzie najlepsza drużyna chińskiej ligi – FunPlus Phoenix.

Polska transmisja ze wszystkich rozgrywek tegorocznych Worldsów dostępna jest na kanale Polsat Games w serwisie Twitch.TV.