Ostatnim zaplanowanym na dzisiaj spotkaniem było starcie dwóch azjatyckich drużyn. Royal Never Give Up okazało się znacznie silniejsze od Gen.G Esports, przez co z walki o Mistrzostwo Świata odpadło Team Vitality

 

Royal Never Give Up

China Letme ‒ Aatrox
China Mlxg ‒ Olaf
China Xiaohu ‒ Lissandra
China Uzi ‒ Kalista
China Ming ‒ Thresh

vs.

Gen.G Esports

Shen ‒ CuVee Korea, Republic of
Taliyah ‒ Haru Korea, Republic of
Irelia ‒ Crown Korea, Republic of
Lucian ‒ Ruler Korea, Republic of
Nami ‒ CoreJJ Korea, Republic of

Po dwóch porażkach, Royal Never Give Up postanowiło wystawić w ostatnim planowanym pojedynku Mlxg. Dla chińskiego dżunglera był to pierwszy występ na tegorocznych Worldsach. Gen.G Esports, w meczu pożegnalnym z Mistrzostwami Świata, zbudowało zaś bardzo wybuchową i gwarantującą emocje kompozycję.

Już pierwsza minuta potwierdziła założenia, jakie można było wysnuć po fazie wykluczeń i wyborów. CuVee udał się w kierunku dolnej alei, po czym ukrył się w krzaku. Zamiary koreańskiej formacji zostały jednak doskonale odczytane przez Royal Never Give Up. Nagłą inicjację toplanera Gen.G skontrował świetnie ustawiony Mlxg.

Przez całą grę, RNG zdawało się być o dwa kroki przed Gen.G Esports. Wszelkie ataki Mistrzów Świata były neutralizowane w zarodku, co spowodowało, że Crown i spółka wyglądali jakby miotali się bez celu po Summoner's Rift. Triumfatorzy LPL bez większych problemów forsowali każdy kolejny objective i pokonali Gen.G po niespełna 23 minutach rywalizacji.

To zwycięstwo oznacza, iż z walki o tytuł mistrzowski wypadło Team Vitality. Drużyna Kikisa i Jactrolla ostatecznie zajęła trzecie miejsce w grupie B. Royal Never Give Up zmierzy się zaś z Cloud9 w meczu rozstrzygającym, który już za chwilę obejrzycie na kanale Nervariena w serwisie Twitch.tv.