W meczu ostatniej szansy, Gen.G Esports zmierzyło się z Team Vitality. Ekipa Jactrolla i Kikisa okazała się zbyt ciężkim przeciwnikiem dla Mistrzów Świata, którzy odpadli z walki o tegoroczny triumf.

Team Vitality

France Cabochard ‒ Urgot
Poland Kikis ‒ Lee Sin
Italy Jiizuke ‒ LeBlanc
Portugal Attila ‒ Tristana
Poland Jactroll ‒ Leona

vs.

Gen.G Esports

Irelia ‒ CuVee Korea, Republic of
Olaf ‒ Ambition Korea, Republic of
Malzahar ‒ Crown Korea, Republic of
Kai'Sa ‒ Ruler Korea, Republic of
Braum ‒ CoreJJ Korea, Republic of

Gen.G Esports nie zamierzało pozwolić Team Vitality na zbudowanie kompozycji, której Europejczycy użyli do pokonania RNG. Już w pierwszej turze wykluczeń, z puli dostępnych czempionów zabrane zostały dwie postacie ze zwycięskiej formacji, co zmusiło YamatoCannona do zmiany planów. Gen.G próbowało wydraftować herosy zdolne do obrony Kai'Sy. Ta strategia okupiona została jednak niekorzystnym dla CuVee pojedynku na górnej alei.

Właśnie górna część Summoner's Rift znalazła się na celowniku Kikisa. Polski dżungler pojawił się u boku Cabocharda tuż po awansowaniu na szósty poziom doświadczenia i wykorzystał, wraz z Francuzem, umiejętności specjalne do powalenia CuVee'ego. To zabójstwo wyprowadziło Vitality na znaczne prowadzenie w złocie, dzięki czemu europejska formacja znacznie łatwiej poczynała sobie na mapie.

Gen.G Esports próbowało powstrzymać zapędy swoich rywali, lecz w ekwipunku aż czterech graczy Team Vitality bardzo szybko znalazły się Quicksilver Sashe. To spowodowało, iż umiejętność specjalna Crowna została kompletnie zneutralizowana. Reprezentanci EU LCS nie pozostawili oponentom żadnych szans i, choć Gen.G nie poddało się do końca, wyeliminowało Mistrzów Świata z walki o tegoroczny tytuł.