Piąty, rozstrzygający o ułożeniu tabeli w grupie B, dzień rozgrywek grupowych otworzyło spotkanie między Team Vitality oraz Royal Never Give Up. Drużyna Jactrolla i Kikisa zaskoczyła publiczność w Busan, pokonując reprezentację LPL w wyśmienitym stylu.

Team Vitality

France Cabochard ‒ Sion
Poland Kikis ‒ Xin Zhao
Italy Jiizuke ‒ Ryze
Portugal Attila ‒ Draven
Poland Jactroll ‒ Thresh

vs.

Royal Never Give Up

Ornn ‒ Letme China
Lee Sin ‒ Karsa Taiwan, Province of China
Lissandra ‒ Xiaohu China
Kai'Sa ‒ Uzi China
Gragas ‒ Ming China

Team Vitality wykreowało kompozycję, która bardzo mocno ograniczała pole gry Uziemu – ciągła groźba wystosowania zabójczego ataku przez Kikisa, Jiizuke lub Jactrolla, zmusiła chińskiego strzelca do zachowawczej gry. Royal Never Give Up porzuciło też, w związku z decyzją rywali, strategię całkowitej ochrony swojej gwiazdy, oddając nieco siły w ręce Karsy i Xiaohu.

Od samego początku, bardziej aktywną formacją było Team Vitality. Europejska drużyna raz za razem forsowała walki, szukając okazji do zainkasowania złota z umiejętności pasywnej Dravena. Ta sztuka udała się w końcu – wielki bonus, połączony z premią za pierwszą wieżę, pozwolił Attili na wyjście na znaczne prowadzenie w porównaniu do Uziego.

Pomimo tego, iż to Royal Never Give Up przez znaczną część spotkania posiadało na swoim koncie więcej zabójstw, Team Vitality prowadziło w ilości zgromadzonego złota. Ta przewaga zagwarantowała europejskiej formacji dalszą inicjatywę, z której w pełni skorzystał Jactroll. Polski wspierający, dzięki doskonałymi rzutami hakiem Thresha, kompletnie rozmontował defensywę RNG, które nie potrafiło należycie obronić Uziego. Dwie większe walki drużynowe wystarczyły, aby podopieczni YamatoCannona zabezpieczyli Barona Nashora, a następnie zakończyli spotkanie.