Po wczorajszym sukcesie G2 Esports przeciwko Afreeca Freecs sympatycy europejskiej organizacji mieli powód do radości. Niestety, inaczej jest w spotkaniu przeciwko Phong Vu Buffalo, gdzie Jankos i spółka musieli pogodzić się z porażką.

Phong Vu Buffalo

Viet Nam Zeros ‒ Urgot
Viet Nam Meliodas ‒ Gragas
Viet Nam Naul ‒ Vel'Koz
Viet Nam BigKoro ‒ Xayah
Viet Nam Palette ‒ Leona

vs.

G2 Esports

Ryze ‒ Wunder Denmark
Olaf ‒ Jankos Poland
Aatrox ‒ Perkz Croatia
Kai'Sa ‒ Hjarnan Sweden
Rakan ‒ Wadid Korea, Republic of

Drugi rywal G2 Esports w fazie grupowej, Phong Vu Buffalo, wydawał się znacznie mniej wymagający niż Afreeca Freecs, z którymi Jankos i spółka mieli okazję zwyciężyć ubiegłego dnia. Mimo sukcesu zawodników ze Starego Kontynentu wiele osób zwiastowało ich porażkę w dzisiejszym spotkaniu. Niestety, najczarniejsze scenariusze okazały się prawdziwe.

Spotkanie rozpoczęło się znakomicie dla przedstawicieli wietnamskiej organizacji. Naul występujący jako Vel’Koz jeszcze przed dziesiątą minutą zdołał pozbawić życia polskiego leśnika. Zaledwie chwilę później akcja przeniosła się ku dolnej alei, gdzie życie na korzyść BigKogo utracił Wadid. Do dwudziestej minuty gracze Buffalo dominowali nie tylko w liczbie eliminacji, lecz także w ilości posiadanych sztuk złota czy zepchniętych wież.

Krytycznym momentem rozgrywki było zdobycie Nashora przez Meliodasa i spółkę. Był to swoisty gwóźdź do trumny Europejczyków, jednakże cenne ulepszenie nie przyczyniło się bezpośrednio do zakończenia rywalizacji. Drużyna Hjarnana wciąż wykazywała się znakomitymi umiejętnościami defensywy.

Ostatecznie mecz dobiegł końca po trzydziestej minucie. Ulepszenie drugiego zgładzonego Barona było wszystkim, czego potrzebowali gracze Phong Vu Buffalo, aby dopisać na swoje konto pierwsze zwycięstwo w turnieju.

Już za chwilę na deskach tegorocznych Mistrzostw Świata zobaczymy rywalizację pomiędzy Europą a Ameryką Północną, albowiem w szranki staną Fnatic oraz 100 Thieves. Mecz skomentuje Damian „Nervarien” Ziaja na swoim kanale w serwisie Twitch.TV.