Pierwszy ćwierćfinałowy pojedynek tegorocznych Mistrzostw Świata można uznać za zakończony. W pojedynku, który sprowadził się do pełnych pięciu map, mogliśmy obserwować KT Rolster oraz Invitctus Gaming, natomiast zwycięstwo trafiło ostatecznie w ręce chińskiej organizacji.

KT Rolster

Korea, Republic of Smeb ‒ Aatrox
Korea, Republic of Score ‒ Xin Zhao
Korea, Republic of Ucal ‒ Galio
Korea, Republic of Deft ‒ Kai'Sa
Korea, Republic of Mata ‒ Shen

vs.

Invictus Gaming

Urgot ‒ TheShy Korea, Republic of
Camille ‒ Ning China
Lissandra ‒ Rookie Korea, Republic of
Xayah ‒ JackeyLove China
Rakan ‒ Baolan China

Pierwsze minuty spotkania z całą pewnością można zaliczyć na konto reprezentantów południowokoreańskiej organizacji. Udana interwencja Ucala oraz Score’a na dolnej alei zakończyła się podwójnym zabójstwem dla wspomnianego leśnika, który tym razem postawił na występ jako Xin Zhao. Udany początek nie oznaczał jednak gładkiego zwycięstwa, albowiem zawodnicy Invictus Gaming zdołali powrócić do rozgrywki.

Krokiem inicjującym powrót JackeyLove’a i spółki do rywalizacji był o zejście Rookie’go na dolną część mapy. Wyeliminowanie Maty zainicjowało serię zdarzeń, która przybliżyła zawodników z LPL do odniesienia zwycięstwa. Na przestrzeni kolejnych teamfightów przedstawiciele chińskiej formacji zmaksymalizowali swoja przewagę, ostatecznie zwieńczając korzystnie dla siebie spotkanie jeszcze przed trzydziestą minutą, gdy udało im się dokonać znakomitego uderzenia w bazę wroga przy użyciu ulepszenia Barona Nashora.

KT Rolster

Korea, Republic of Smeb ‒ Urgot
Korea, Republic of Score ‒ Kindred
Korea, Republic of Ucal ‒ Swain
Korea, Republic of Deft ‒ Kai'Sa
Korea, Republic of Mata ‒ Leona

vs.

Invictus Gaming

Sion ‒ TheShy Korea, Republic of
Xin Zhao ‒ Ning China
Galio ‒ Rookie Korea, Republic of
Xayah ‒ JackeyLove China
Rakan ‒ Baolan China

Przebieg drugiej odsłony starcia nie doprowadził do wyrównania sporu pomiędzy zawodnikami obu drużyn. Jeszcze przed trzecią minutą byliśmy świadkami wymiany na dolnej stronie mapy, która zakończyła się zdecydowanym zwycięstwem Chińczyków, bowiem to właśnie na ich konto powędrowały dwa zabójstwa, uwzględniając w tym cennego First Blooda. Wczesne potknięcie KT Rolster nie było wyjątkiem – w ciągu kolejnych minut Rookie i spółka zdołali powiększyć swoją dominację za sprawą kolejnych eliminacji, a także zagarnięcia cennych objective’ów.

Na zakończenie rywalizacji nie musieliśmy długo czekać – drużyna Ninga poradziła sobie z Baronem Nashorem na chwilę po jego pojawieniu się na Summoner’s Rift, a następnie przystąpiła do nałożenia oblężenia na bazę wroga. Wkrótce pomimo heroicznej defensywy gracze z Korei Południowej musieli pogodzić się z kolejną porażką w serii do trzech wygranych map.

KT Rolster

Korea, Republic of Smeb ‒ Irelia
Korea, Republic of Score ‒ Gragas
Korea, Republic of Ucal ‒ Azir
Korea, Republic of Deft ‒ Kai'Sa
Korea, Republic of Mata ‒ Rakan

vs.

Invictus Gaming

Fiora ‒ TheShy Korea, Republic of
Xin Zhao ‒ Ning China
Lissandra ‒ Rookie Korea, Republic of
Xayah ‒ JackeyLove China
Alistar ‒ Baolan China

Wydawało się, iż trzecia mapa również zasili konto chińskiej formacji. Na ich korzyść przemawiała świetna decyzja TheShy’a, który w znakomity sposób zdominował górną aleję, nie tylko zdobywając wczesne zabójstwa, lecz będąc także w stanie zniszczyć znajdującą się weń wieżę. Na pozostałej części mapy górowali jednak Koreańczycy, którzy postawili opór swoim rywalom, przez co rozgrywka stała się znacznie bardziej wyrównana. Na korzyść Invictus Gaming przemawiała jednak niewielka różnica złota, natomiast grono zgromadzonych smoków zdobił także logotyp Infernala.

Rozstrzygnięcie sporu ostatecznie nie okazało się sprawą oczywistą. Gracze KT Rolster mogli pochwalić się dwukrotnym zdobyciem Barona Nashora, jednakże cenne ulepszenie nie było faktorem decydującym o prędkim zakończeniu rywalizacji. Zwieńczenie było niezwykle ekscytujące, albowiem byliśmy świadkami wymiany baz, która zakończyła się sukcesem Smeba i spółki.

KT Rolster

Korea, Republic of Smeb ‒ Irelia
Korea, Republic of Score ‒ Gragas
Korea, Republic of Ucal ‒ Urgot
Korea, Republic of Deft ‒ Tristana
Korea, Republic of Mata ‒ Tahm Kenchh

vs.

Invictus Gaming

Aatrox ‒ Duke Korea, Republic of
Camille ‒ Ning China
Syndra ‒ Rookie Korea, Republic of
Kai'Sa ‒ JackeyLove China
Braum ‒ Baolan China

Pomimo sukcesu na poprzedniej mapie, zawodnicy KT Rolster wciąż czuli na plecach oddech rywala. Widmo porażki z całą pewnością zadziałało motywująco na ekipę Defta, która z przytupem rozpoczęła zmagania w czwartej odsłonie starcia. Na przestrzeni wczesnego etapu rozgrywki królowali pod każdym możliwym względem – na ich koncie widniało więcej zabójstw, a także zdobytych objective’ów, jak chociażby smoki czy zniszczone fortyfikacje należące do rywala.

Sytuacja pragnącego doprowadzić do prędkiego zwycięstwa Invictus Gaming była nieciekawa. Pomimo zabezpieczenia kilku późnych dragonów nie byli w stanie podjąć się wymian z rywalami. Ostatecznie musieli pogodzić się z utratą dwupunktowego prowadzenia w meczu niedługo po trzydziestej minucie, albowiem to właśnie wtedy rywale z półwyspu koreańskiego zdołali pozbawić punktów życia ich Nexus.

KT Rolster

Korea, Republic of Smeb ‒ Swain
Korea, Republic of Score ‒ Taliyah
Korea, Republic of Ucal ‒ Urgot
Korea, Republic of Deft ‒ Tristana
Korea, Republic of Mata ‒ Braum

vs.

Invictus Gaming

Sion ‒ TheShy Korea, Republic of
Kindred ‒ Ning China
LeBlanc ‒ Rookie Korea, Republic of
Xayah ‒ JackeyLove China
Alistar ‒ Baolan China

Piątą, a zarazem ostatnią mapę starcia pomiędzy KT Rolster a Invictus Gaming można śmiało uznać za jedną z najciekawszych. Przez długi czas rywalizacji nie byliśmy świadkami ogromnej ilości zabójstw – do trzydziestej minuty widzieliśmy ich zaledwie sześć. Rozgrywka toczyła się wokół celów mapy, które w większości trafiły na konto chińskiej organizacji, albowiem to oni zdołali zniszczyć większość zewnętrznych fortyfikacji, a także zdobyć ulepszenia wszystkich smoków odwiedzających Summoner’s Rift.

Pomimo oczywistej przewagi, Rookie i spółka mieli problem z domknięciem rozgrywki. Wielokrotne próby podjęcia walk nie przynosiły rozstrzygnięcia. Ostatecznie, gdy timer zbliżał się do trzeciego kwadransa, doszło do ostatecznego uderzenia w bazę Koreańczyków, którzy ponownie zostali zmuszeni do uznania wyższości rywali spod szyldu Invictus Gaming.

W drugim ćwierćfinałowym pojedynku dnia zmierzą się drużyny G2 Esports oraz Royal Never Give Up. Mecz w języku polskim skomentuje Damian „Nervarien” Ziaja na swoim kanale w serwisie Twitch.TV.