Znakomite rozpoczęcie dnia od sukcesu przeciwko EDward Gaming nie było wystarczająco satysfakcjonujące dla zawodników Infinity eSports. Renyu i spółka po raz kolejny przybliżyli się do uzyskania awansu z grupy, tym razem pokonując ekipę Dire Wolves.

Infinity eSports

Venezuela, Bolivarian Republic of Relic ‒ Urgot
Peru SolidSnake ‒ Nocturne
Colombia Cotopaco ‒ LeBlanc
Peru Renyu ‒ Kai'Sa
Peru Arce ‒ Braum

vs.

Dire Wolves

Aatrox ‒ BioPanther Australia
Skarner ‒ Shernfire Malaysia
Lissandra ‒ Triple Australia
Varus ‒ k1ng Australia
Tahm Kench- ‒ Cupcake New Zealand

Spotkanie pomiędzy Infinity eSports a Dire Wolves było niezwykle ważne z uwagi na toczącą się walkę o drugie miejsce w grupie A, pozwalające na kontynuowanie rywalizacji o udział w głównym etapie turnieju. Występujący w rozgrywkach LAN zawodnicy położyli solidne podwaliny do uzyskania awansu, a wszystko za sprawą pokonania EDward Gaming w drugim meczu dnia.

Rywalizacja rozgorzała za sprawą wymiany dwa na dwa, na środkowej alei. Za jej sprawą First Blood trafił na konto Triple’a. Znajdujący się po drugiej stronie barykady SolidSnake zdołał jednak szybko doprowadzić do wyrównania. W ciągu kolejnych minut rywalizacja przeniosła się jednak ku południowej części mapy, gdzie Cotopaco i spółka zdobyli kolejne zabójstwa, a także zdołali sięgnąć po pierwszą w grze wieżę.

Wraz z upływem rozgrywki zawodnicy raz po raz mierzyli się w niewielkich wymianach drużynowych – wynik niemalże każdej z nich wskazywał na wyższość Infinity eSports, którzy sprawnie przybliżali się do uzyskania drugiego zwycięstwa. Bezpośrednim krokiem w kierunku triumfu było sięgnięcie po Barona Nashora przez formację Relica. Znajdujący się w górnej części rzeki stwór pożegnał się z życiem niedługo po drugim kwadransie.

Korzystając z cennego ulepszenia, gracze umiejscowionej w Kostaryce organizacji wdarli się do bazy wroga, gdzie na zdobycie Pentakilla mógł liczyć Renyu występujący jako Kai’Sa. Pozbawiony defensywy Nexus szybko został pozbawiony punktów życia.

W kolejnym spotkaniu tegorocznych Mistrzostw Świata zobaczymy G2 Esports oraz Ascension Gaming, natomiast polska transmisja ze spotkania odbywa się niezmiennie na kanale Nervariena w serwisie Twitch.TV.