Gambit w swoim pierwszym spotkaniu na Mistrzostwach Świata przegrało na G-Rex. Świetny występ Candy i Pk sprawił, że rosyjska formacja nie miała czego szukać w tym meczu.

Gambit Esports

Ukraine PvPStejos – Ornn
Russian Federation Diamondprox – Gragas
Ukraine Kira – Malzahar
Russian Federation Lodik – Tristana
Armenia Edward – Thresh

vs.

G-Rex

Urgot – Pk Taiwan, Province of China
Skarner – Empt2y Taiwan, Province of China
Syndra – Candy Korea, Republic of
Kalista – Stitch Korea, Republic of
Alistar – Koala Taiwan, Province of China

Od początku spotkania Candy dominował swojego rywala na środkowej alejce. Kira już w czwartej minucie gry zostało zmuszone do powrotu do bazy, dzięki czemu Candy miał jeszcze większą przewagę. Diamond już od pierwszych minut grał agresywnie przy dolnej alejce, ale Stitch i Koala świetnie kontrolowali pozycje wrogiego leśnika i nie oddali ani jednego zabójstwa. To wszystko sprawiło, że na górnej alejce mogliśmy oglądać czysty pojedynek jeden na jednego. Tym samym już od początku gry gracze G-Rex byli w stanie budować wysokie prowadzenie w złocie. W środkowym etapie spotkania nic się nie zmieniło i w dalszym ciągu to tajwańska formacja spokojnie budowała sobie przewagę i niszczyła kolejne struktury.

W 24 minucie Gambit wykorzystało zbyt zachłanne zagranie rywala pod baronem i doprowadziło do walki zespołowej, w której zdobyli aż cztery zabójstwa. Tym samym rosyjska formacja spróbowała swoich szans w walce z Nashorem, ale dobre zagranie Pk zmusiło ich do wycofania się. Chwilę później świetne wejście Empt2y dało tajwańskiej formacji dwa zabójstwa i ostatecznie to oni zgarnęli wzmocnienie od barona. Gracze G-Rex szybko przedostali się do bazy rywala, gdzie po drodze wygrali kolejną walkę zespołową. Ostatecznie to właśnie G-Rex zdobyło pierwsze punkty w grupie D.