G-Rex może odetchnąć. W pierwszym dniu rozgrywek wygrali swoje oba spotkania i aktualnie są w świetnej sytuacji, żeby zawalczyć o awans do kolejnej fazy rozgrywek.

G-Rex

Taiwan, Province of China Pk – Maokai
Hong Kong Empt2y ‒ Gragas
Korea, Republic of Candy ‒ Yasuo
Korea, Republic of Stitch ‒ Tristana
Taiwan, Province of China Koala ‒ Alistar

vs.

Kaos Latin Gamers

Sion ‒ Nate Argentina
Xin Zhao ‒ Tierwulf Chile
Ryze ‒ Plugo Chile
Xayah ‒ Fix Argentina
Rakan ‒ Slow Chile

Początek spotkania był bardzo spokojny w porównaniu do pozostałych dzisiejszych spotkań. To nie pomagało Kaos Latin Gamers, które musiało wykorzystać siłę Xin Zhao we wczesnym etapie spotkania. Pierwsza krew została zdobyta przez Tierwulfa dopiero w 9 minucie meczu. Dodatkowo formacja z Ameryki Południowej zdołała zgładzić górskiego smoka. Chwilę później tragiczny błąd popełnił Plugo i gracze z Tajwanu byli w stanie zdobyć dwa zabójstwa oraz zniszczyć pierwszą strukturę. KLG za wszelką cenę starało się powrócić do spotkania i natychmiast po tej sytuacji ruszyli do leża heralda, ale tam doszło do kolejnej walki drużynowej, w której Candy zmasakrował rywali. Gracze G-Rex zdobyli pięć zabójstw i oko tego stwora.

Chilijska formacja nadal nie zamierzała się cofnąć do obrony i już w 21 minucie doszło do walki o barona. G-Rex z Candym na czele ponownie zmiażdżyli przeciwników  i zdobyli wzmocnienie od barona. W tym momencie drużyna z Ameryki Południowej kompletnie nie miała sposobu na powstrzymanie rozpędzonego G-Rex. Niecałe trzy minuty później świetna inicjacja Koala zakończyła spotkanie. Candy razem ze Stitchem zdobyli trzy zabójstwa, a chwilę później zakończyli mecz.