Fnatic pokonało Invictus Gaming i tym samym drużyna Rekklesa doprowadziła do kolejnego spotkania, w którym rozstrzygną się losy pierwszego miejsca w grupie D.

Invictus Gaming

Korea, Republic of TheShy ‒ Fiora
China Ning ‒ Lee Sin
Korea, Republic of Rookie ‒ Ryze
China JackeyLove ‒ Kai'Sa
China Baolan ‒ Alistar

vs.

Fnatic

Urgot ‒ Bwipo Belgium
Xin Zhao ‒ Broxah Denmark
Aatrox ‒ Caps Denmark
Tristana ‒ Rekkles Sweden
Braum ‒ Hylissang Bulgaria

W fazie wyboru bohaterów Fnatic bardzo szybko zdołało przejąć Urgota oraz Aatroxa i tym samym zbudowali kompozycję wokół tych dwóch mocnych bohaterów. Invictus Gaming zdecydowało się odpowiedzieć na to Fiorą, która jest jedną z częściej wybieranych postaci przez chińskie formacje. Od samego początku spotkania Broxah pokazywał, jak dobrze czuje się na agresywnych bohaterach w lesie. Szybko wypracował przewagę dla swojej drużyny na dolnej alejce, dzięki czemu Hylissang był w stanie szukać okazji do rotacji na środkową alejkę. Ning tym samym nie był w stanie zrobić nic w dolnej części mapy, a w konsekwencji Fnatic zapewniło również przewagę Capsowi, co wkrótce przerodziło się w pełną dominację europejskiej formacji we wczesnym etapie gry.

Invictus Gaming w takiej sytuacji zostało zmuszone do ostrożnej gry. Ning zaczął szukać okazji do zbudowania przewagi na górnej alejce, co mu się udało i tym samym jedyną drogą do wygranej dla chińskiej formacji była Fiora. Po zniszczeniu wszystkich wież pierwszego poziomu przez Fnatic gra mocno się uspokoiła i tym samym iG zyskało trochę więcej przestrzeni na mapie. Drużyna Rookiego starała się desperacko podjąć barona, co okazało się ogromnym błędem, gdyż gracze Fnatic idealnie przeczytali ruchy rywala i doprowadzili do walki zespołowej na rzece, we której Rekkles kompletnie zdominował rywali. Gracze z Europy zdobyli wzmocnienie od barona i natychmiast przystąpili do zmasowanego ataku. Gracze iG kompletnie nie poradzili sobie w obronie i chwilę później musieli uznać wyższość rywala, przez co za kilka minut dojdzie do ponownego starcia tych dwóch drużyn.