Dire Wolves przegrało swoje pierwsze spotkanie w tej edycji Mistrzostw Świata i kończą ten dzień rozgrywek z bilansem 1-1. Doznali porażki z rąk faworyzowanego EDward Gaming.

Dire Wolves

Australia BioPanther ‒ Ornn
Australia UDYSOF ‒ Trundle
Australia Triple ‒ Syndra
Australia k1ng ‒ Lucian
New Zealand Cupcake ‒ Braum

vs.

EDward Gaming

Darius ‒ Ray Korea, Republic of
Skarner ‒ Clearlove China
Ryze ‒ Scout Korea, Republic of
Kai'Sa ‒ iBoy China
AListar ‒ Meiko China

Dire Wolves po zaskakującej wygranej na Infinity Esports musiało stawić czoło o wiele lepszej drużynie. Początek spotkania był bardzo spokojny, co było spowodowane tym, że obie drużyny postawiły na wolnych leśników, którzy przed na niskich poziomach mają mało sposobów na zdobycie zabójstwa. Chińska formacja mocno skupiła się na zdobyciu pierwszej cegły na górnej alejce i faktycznie tam Ray razem z Clearlove zdobyli pierwsze zabójstwo, a chwilę później również zniszczyli pierwszą wieżę. Australijska formacja nie złożyła broni i chwilę później wykorzystali siłę Luciana, która pozwoliła im zniszczyć wieżę na dolnej alejce.

Problemy Dire Wolves rozpoczęły się po 20 minucie, kiedy to ich kompozycja zaczynała powoli tracić na sile. Brak możliwości wyłapania źle ustawionych rywali i przejście przeciwnika do rozstawienia 1-3-1 sprawiło, że Dire Wolves bezradnie poruszało się po mapie w celu znalezienia okazji do zbudowania przewagi. Ostatecznie świetna inicjacja Clearlove pozwoliła chińskim graczom wygrać walkę zespołową i zdobyć wzmocnienie od barona. Chwilę później gracze EDward Gaming zniszczyli pierwszy inhibitor, ale nie potrafili utorować sobie drogi do wrogiej bazy. Pojedyncze błędy Scouta oraz iBoya sprawiły, że gra powoli zaczynała się przeciągać. Ostatecznie Dire Wolves nie mogąc powstrzymać Dariusa, rzuciło się na barona, ale EDG wykorzystało błędy rywala i wygrało walkę czterech na pięciu oraz zakończyło mecz.