Detonation FocusMe wygrało w swoim debiucie na Mistrzostwach Świata. Tym samym KaBum! kończy pierwszy dzień rozgrywek bez żadnej wygranej.

Detonation FocusMe

Japan Evi ‒ Ornn
Korea, Republic of Steal ‒ Kindred
Japan Ceros ‒ Karma
Japan Yutapon ‒ Varus
Korea, Republic of viviD ‒ Tahm Kench

vs.

KaBum! e-Sports

Sion ‒ Zanstins Brazil
Taliyah ‒ Ranger Brazil
Syndra ‒ Dynquendo Brazil
Tristana ‒ Titan Brazil
Thresh ‒ Riyev Brazil

Brazylijczycy wyłączyli dwie flagowe postacie Ceros. Tym samym japoński gracz nie mógł zagrać ani Heimerdingerem, ani Ziggsem. W takiej sytuacji zdecydował się wybrać Karmę i w dalszym ciągu szukać okazji do zniszczenia pierwszej wieży na środkowej alejce. Tym samym Steal bardzo często szukał okazji do zdobycia zabójstw przy środkowej alejce i faktycznie był w stanie zapewnić swojej drużynie przewagę w zabójstwach, ale w tym samym czasie Ranger zbudował sobie dużą przewagę pod względem zabitych stworów z lasu. Wkrótce gracz Detonation w złym momencie podeszli pod wieżę na środkowej alejce i KaBum! doprowadziło do świetnej walki zespołowej, w której unicestwili rywali.

Od tego momentu to brazylijska formacja budowała sobie przewagę i szybko zniszczyli wszystkie frontalne struktury rywala. Chwilę później gracze KaBum! wygrali kolejne starcie zespołowe i tym samym mieli już ogromną przewagę. Japończycy od tego momentu szukali okazji do wyłapywania rywali przy pomocy umiejętności ostatecznej Ornna. To dało im dwa ważne zabójstwa, które dały potężny zastrzyk gotówki na konto strzelca Detonation. KaBum! widząc swoje problemy, zdecydowało się podejść pod barona, ale ten został skradziony przez Yutapona. Dodatkowo gracze Detonation FocusMe zdobyli pięć zabójstw w tej walce i w ciągu kolejnych trzech minut zdobyli o 10000 sztuk złota więcej od rywali, co ostatecznie pozwoliło im zakończyć mecz.