Po dość zaciętym, lecz szybkim meczu Samsung Galaxy zdominowało Longzhu Gaming z wynikiem 3:0. Ruler i spółka pokazali się fenomenalnie i zmiażdżyli nadzieje faworytów turnieju.

Longzhu Gaming

Korea, Republic of Khan ‒ Jax
Korea, Republic of Cuzz ‒ Jarvan IV
Korea, Republic of Bdd ‒ Syndra
Korea, Republic of PraY ‒ Xayah
Korea, Republic of GorillA ‒ Thresh

vs.

Samsung Galaxy

Kennen ‒ CuVee Korea, Republic of
Sejuani ‒ Ambition Korea, Republic of
Malzahar ‒ Crown Korea, Republic of
Tristana ‒ Ruler Korea, Republic of
Rakan ‒ CoreJJ Korea, Republic of

Pierwsza mapa spotkania powitała nas draftem, który zupełnie odbiegał od tego co widzieliśmy podczas fazy grupowej. Longzhu Gaming chciało zaskoczyć brakiem supporta z ardentem oraz wybranym na ślepo Jaxem na topie, lecz Samsung Galaxy miało już gotową odpowiedź w postaci Kennena.

Początek meczu pokazał różnicę na środkowej alei, Crown przegrywał linię, a jego Malzahar nie był w stanie wystać na linii. Bdd dominował do tego stopnia, że podczas pierwszy pięciu minut jego przeciwnik cofnął się do bazy aż dwa razy. Sytuacja nie wymknęła się spod kontroli, a jeden przypadek zbytniej agresji midlanera Longzhu Gaming kosztował go życie i stratę presji na środku. Crown powoli odzyskiwał animusz i wyrównywał sytuację w złocie do przeciwnika. Kompozycja Samsung Galaxy powoli przejmowała kontrolę nad meczem – walki były dość wyrównane, lecz Longzhu nie potrafiło wziąć ani jednej wieży.

Sytuacja stawała się coraz bardziej napięta, a potyczki kończyły się zabójstwami bez większego znaczenia. Po jednej z nich Samsung zdołało jednak przejąć wieżę przeciwnika. Chwilę później zespół złapał oponentów niedaleko Nashora, co sforsowało Khana do użycia teleportacji. Dzięki temu, CuVee z łatwością zdobył kolejną wieżę, a Samsung Galaxy przystąpiło do tańca dookoła Barona. Doskonała wizja oraz świetne decyzje dały drużynie przewagę i kolejne wygrane walki.

Do zakończenia spotkania, Samsung potrzebowało aż dwóch błogosławieństw Barona Nashora, lecz drużyna miała kompletną kontrolę nad losami pojedynku od około połowy spotkania. Longzhu było bezbronne przeciwko Tristanie wspartej Ardentem oraz inicjacji Kennena z Rakanem.

Longzhu Gaming

Korea, Republic of Khan ‒ Cho’Gath
Korea, Republic of Cuzz ‒ Jarvan IV
Korea, Republic of Bdd ‒ Orianna
Korea, Republic of PraY ‒ Varus
Korea, Republic of GorillA ‒ Lulu

vs.

Samsung Galaxy

Shen ‒ CuVee Korea, Republic of
Sejuani ‒ Ambition Korea, Republic of
Taliyah ‒ Crown Korea, Republic of
Tristana ‒ Ruler Korea, Republic of
Taric ‒ CoreJJ Korea, Republic of

Druga mapa spotkania zaskoczyła wyborem Khana. Toplaner po raz pierwszy zdecydował się na tanka na górnej alei. Samsung Galaxy pokazało nam kompozycję opartą na umiejętnościach globalnych i rotacjach.

Od samego początku widzieliśmy przewagę Rulera i spółki. CuVee oraz Ambition wielokrotnie pojawiali się razem w różnych miejscach mapy siejąc zniszczenie. Pojawienie się Shena oraz Sejuani na midzie dało Samsung dwa zabójstwa, które chwilę później sprawiły, że zespół zmiażdżył dolną aleję przeciwnika, zabierając przy tym pierwszą wieżę. Wkrótce cała mapa była pod kontrolą Galaxy, a drużyna zaczęła tworzyć wizję dookoła Nashora. Longzhu Gaming dwukrotnie próbowało przeszkodzić oponentom w zabiciu stwora, lecz drugie podejście zakończyło się fatalnie dla Khana i spółki. Zespół został rozbity w walce, a Samsung przejęło wzmocnienie i szykowało się do zakończenia spotkania.

Na finisz nie czekaliśmy długo – zanurkowania, które umożliwiał Shen, Sejuani oraz Taric, były banalnie proste, a Ruler czuł się bardzo pewnie strzelając do przeciwników. AD Carry permanentnie był mocno wysunięty, unikając ataków Longzhu i nakładając presję. Potyczka była już tylko formalnością, a Samsung zwyciężyło drugą mapę i szykowało się do zakończenia best-of-five.

Samsung Galaxy

Korea, Republic of CuVee ‒ Shen
Korea, Republic of Ambition ‒ Sejuani
Korea, Republic of Crown ‒ Lissandra
Korea, Republic of Ruler ‒ Tristana
Korea, Republic of CoreJJ ‒ Taric

vs.

Longzhu Gaming

Trundle ‒ Khan Korea, Republic of
Gragas ‒ Cuzz Korea, Republic of
Taliyah ‒ Bdd Korea, Republic of
Varus ‒ PraY Korea, Republic of
Rakan ‒ GorillA Korea, Republic of

W ostatniej mapie spotkania Samsung Galaxy nie zdecydowało się na zmiany. Zobaczyliśmy jednak ciekawą adaptację na środkowej alei, gdzie pojawiła się Taliyah. Longzhu, starając się odpowiedzieć na Shena, pokazało nam Trundle'a oraz Taliyah. Pierwszy miał wygrać linię, a druga dorównać globalnej presji.

Początki po raz kolejny były trudne dla Longzhu. Ambition z gry na grę czuł się coraz pewniej i kontrolował Cuzza od samego początku. Próby grupowania ze strony Khana i spółki kończyły się fatalnie – szybsze teleportacje Shena stanowiły ogromny problem, a presja Lissandry dawała się we znaki. Samsung nie miało problemów z przejęciem inicjatywy – pierwsze zabójstwo, pierwsza wzięta wieża – to wszystko oznaczało, że po raz kolejny zespół był w stanie kontrolować to co działo się na mapie. Ambition raz za razem fenomenalnie inicjował walki, a Ruler czuł ogromny komfort na Tristanie.

Khan dał swojej ekipie niewielką nadzieją, zabijając CuVee w pojedynku jeden na jednego, ale to nie miało znaczenia – Samsung zdobyło Barona Nashora po genialnym ustawieniu oraz wizji i wygranej walce. Nadzieje Longzhu zostały zmiażdżone kilka minut później. Zespół zdołał przerwać oblężenie, lecz po resecie Ruler i spółka zmasakrowali teamfight i zwyciężyli pierwszy ćwierćfinał Mistrzostw Świata.